כתב אישום נגד הקשיש מרחובות על רצח אשתו

הפרקליטות הגישה הבוקר כתב אישום חמור נגד מנחם כוכבי בן ה-76 מרחובות, באשמת רצח אשתו הדסה לפני כשבוע. על פי כתב האישום, הקשיש חיכה עד שרעייתו תירדם סמוך לחצות, ואז נכנס לחדר השינה שלה כשהוא מצוייד בפטיש, היכה אותה בראשה בעודה ישנה, ואחרי שראה שהיא עדיין זזה - הלם בה שוב ושוב עד שמתה

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש הבוקר כתב אישום חמור נגד מנחם כוכבי בן ה-76 מרחובות, באשמת רצח אשתו הדסה לפני כשבוע.

כוכבי, חולה במחלת ריאות קשה, דרש מאשתו כ-2,000 שקלים בחודש על מנת לשכור לו מטפלת סיעודית. על פי כתב האישום, לאחר שאשתו סירבה לבקשתו וצעקה עליו כי הוא מבזבז כספה, החליט כוכבי להורגה במהלך הלילה.

הקשיש, על פי כתב האישום, חיכה עד שרעייתו תירדם סמוך לחצות, ואז נכנס לחדר השינה שלה כשהוא מצוייד בפטיש, היכה אותה בראשה בעודה ישנה, ואחרי שראה שהיא עדיין זזה - הלם בה שוב ושוב עד שמתה.

אחרי שסיים להכותה, השליך הקשיש את הפטיש על המיטה, סגר את דלת חדרה של רעייתו כשגופתה המדממת במיטה והלך לישון, כך לטענת הפרקליטות בכתב האישום. רק בבוקר התקשר כוכבי לבניו, שהזעיקו את כוחות המשטרה ומד"א.

לאור גילו ומצבו הרפואי הקשה, שוהה כעת כוכבי במוסד רפואי בצפון ולא בכלא.

מקורב למשפחה: "זו משפחה אידיאלית"

בשבוע שעבר הובא החשוד ברצח בן ה-76 להארכת מעצרו כשהוא מתנשם בכבדות, ולא הסכים לענות לשאלות העיתונאים. כאשר הודיעו לו שימונה לו עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר "אני לא צריך עו"ד, ממילא יש לי חצי שנה לשרוד".

מקורב למשפחה, מיקי צור, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר במשפחה אידיאלית, ללא מתחים וללא סכסוכים". עוד סיפר המקורב כי לבני הזוג 3 ילדים ו-10 נכדים - שאיבדו ביום אחד גם את סבא וגם את סבתא. במהלך הדיון טען פרקליטו של החשוד, עו"ד אבי כהן, כי "החשוד עשה מעשה נורא, אך הוא חולה סופני. הסבל, הייסורים והשימוש בתרופות הרבות הן הסיבות למעשה שעשה".

לפני הארכת המעצר ערכו חוקרי המשטרה שחזור של הרצח יחד עם כוכבי בן ה-76. במהלך השחזור, גולל החשוד ברצח את מהלך האירועים, וסיפר כי התגלע ויכוח חריף בינו ובין אשתו, על רקע רצונו לשכור את שירותיה של עובדת סיעודית זרה, זאת בשל מצבו הרפואי.

השחזור: "כבר אז ידעתי שאהרוג אותה"

כוכבי סיפר בשחזור כיצד סירבה אשתו לבקשתו, וסמוך לשעה 19:00 יצאה האישה לחזרה במקהלה בה היא חברה. על פי עדותו של כוכבי בשחזור, הרעיון לרצוח אותה התגבש במוחו כבר באותם רגעים. "כבר אז ידעתי שאהרוג אותה", אמר כוכבי, "אני לא מצטער על מה שעשיתי. במשך 25 שנה היא התעללה בי ורציתי לשים לזה קץ".

כוכבי סיפר עוד לחוקרי המשטרה כיצד ניגש אל המחסן בביתו, ונטל את הפטיש מארגז הכלים - אותו פטיש שעתיד היה להפוך לכלי שקטל את אשתו כמה שעות מאוחר יותר. הוא חיכה עד שאשתו תירדם, וסמוך לחצות, נכנס לחדר השינה שלה והלם בראשה ארבע פעמים. מיד לאחר מכן הוא הלך לישון.

בשעה 5:30 בבוקר, לאחר שהתעורר, התקשר לבניו וסיפר להם כי הוא לא מרגיש טוב, ולכן הוא מבקש שיגיעו לביתו. בינתיים החליף כוכבי את בגדיו המגואלים בדם והתרחץ. כאשר הגיע בנו הביתה, הוא סיפר לו את השתלשלות האירועים האלימים ואז בנו הזעיק את המשטרה ואת מגן דוד אדום.

השכנים: "ידענו שהוא היה חולה במחלה רעה"

כוכבי בן ה-70 המתין לשוטרים בחדר סמוך. מחקירת המשטרה עולה כי בני הזוג הסתכסכו על רקע כלכלי, לאחר שהבעל דרש כסף לפיליפינית - והאישה סירבה. "כשהגענו לדירה מצאנו את האישה ללא רוח חיים ובעלה ישב בחדר סמוך", סיפר סנ"צ עופר דגן, מפקד תחנת רחובות. "שוחחנו עם החשוד והוא סיפר כי אתמול, חיכה שאשתו תירדם, נטל פטיש והכה בראשה עד שמצאה את מותה".

עוד עולה מחקירת המשטרה, כי בני הזוג מסוכסכים כבר תקופה ארוכה ומזה זמן מה הם ישנים במיטות נפרדות. הבעל הודה בחקירתו במיוחס לו ואמר לשוטרים כי אשתו החזקיקה בכספם המשותף בבית, בין השאר בכספי הפנסייה, וסירבה לתת לו כסף.

"אם היו אומרים לי שכזה דבר יכול לקרות לא הייתי מאמין", סיפר שכנם של בני הזוג, יאיר אינדי. "מדובר בשני אנשים מאמינים, היינו מתפללים יחד בבית הכנסת כל שבת. ידענו שהוא היה חולה במחלה רעה שלא מחלימים ממנה, אבל כולנו בהם שזה מה שקרה".