גבר שאשתו בדתה שהכה אותה זוכה - ויפוצה ב-15 אלף שקלים

אשתו של אליהו אטיאס התלוננה במשטרה כי בעלה תקף אותה. במשטרה ובפרקליטות התייחסו לעניין ברצינות והגישו נגדו כתב אישום חמור על אלימות במשפחה. רק אחרי חודשים, נשברה האשה והודתה: המצאתי הכל כי בעלי חזר לשתות. אלא שבגלל תלונת השווא הזו, הוא ישב במשך 4 חודשים במעצר. היום הוא זוכה בבית המשפט

אישה תשלם לבעלה פיצוי של 15 אלף שקלים, לאחר שהגישה נגדו תלונה שקרית על אלימות כלפיה, והוא ישב במעצר במשך כמעט חצי שנה על לא עוול בכפו - כך קבע היום שופט בית משפט השלום בת"א, שזיכה את הבעל זיכוי מוחלט.

ביוני 2008 הוגש כתב אישום חמור כנגד אליהו אטיאס על תקיפת בת זוג בשני אירועים שונים. כתב האישום גולל כיצד אטיאס עיקם את ידה של אשתו ודחף אותה ארצה. בהזדמנות אחרת, נטען באישום, הוא משך אותה, הפילה על הקרקע ווקרע את חוטי הטלפון כאשר רצתה להתקשר למשטרה.

אטיאס הובא לדיון בהארכת מעצרו והוחלט להאריך את מעצרו עד לתום ההליכים המשפטים נגדו.
היום, ארבעה חודשים אחרי, זיכה בית המשפט את אטיאס, וחייב את בת זוגו בתשלום הוצאות משפט בסכום של 15 אלף שקלים.

בת הזוג הודתה: המצאתי הכל

איך זה קרה? בת הזוג נשברה על דוכן העדים וסיפרה שבדתה את התלונה נגד בן זוגה מאחר וכעסה שהוא חזר לשתות לשוכרה. כשנחקרה על ידי סניגורו של אטיאס, עו"ד משה זאב בן דורי, חזרה בה האישה מעדותה הראשונית במשטרה.

"מסרת שתי תלונות לגבי שני אירועים", נשאלה על ידי עורך הדין. "מה יש לך לספר לגביהן?"
"התלוננתי כי התעצבנתי שהוא חזר לשתות", הודתה. "הדברים שהתלוננת נגדו - באמת קרו?", נשאלה בשנית. "לא", ענתה. "את עומדת על דעתך שלא היו דברים מעולם?", הקשה הסניגור. "לא, לא היו", ענתה האישה.

הנאשם: אגיש תביעה נגד המשטרה

לשכת התביעות של המשטרה, שהגישה את כתב האישום, מצאה עצמה היום במבוכה כאשר השופט מוקי לנדמן מתח ביקורת חריפה על עצם הגשת כתב האישום. "לאור כל האמור, נראה כי כתב האישום הוגש ללא בסיס מספק ולכל הפחות נשען על בסיס רעוע", ציין השופט בדיון.

למרות הזיכוי וקביעת השופט כי אטיאס יפוצה, סניגורו טוען כי בכוונתם להגיש תביעה אזרחית נוספת נגד לשכת התביעות של המשטרה, ולקבל פיצויים אשר לדבריו מגיעים למרשו, בין השאר, על הזמן הממושך שבו ישב במעצר, על לא עוול בכפו.

בשנים האחרונות שיעור מקרי האלימות במשפחה הולך וגדל, והמשטרה מוצאת את עצמה טובעת בתלונות של נשים כנגד בני זוגן. במקרים רבים, מעדיפים במשטרה להביא את הדיון לפתחו של בית המשפט במקום לבצע את הסינון בעצמם, מה שבמקרה הטוב יוצר עומס על מערכת המשפט, ובמקרה הרע, כפי שראינו היום - אזרחים תמימים יושבים במעצר שווא.