חברו של זורק החזיז ירצה עבודות שירות

לפני כשנתיים זרק יוסי מלאך חזיז במהלך משחק באולם הכדורסל במלחה וגרם לקטיעת שתיים מאצבעותיו של המאבטח יואב גליצנשטיין. ניר ראובן, חברו של מלאך, ידע על הימצאות החזיז והורשע באי מניעת פשע. היום הוא נידון ל-28 ימי מאסר. ביהמ"ש בחר להתריע את ראובן והרחיק אותו מאירועי ספורט ל-5 השנים הבאות

פרשת החזיז שנזרק באולם הכדורסל במלחה שבירושלים הגיעה היום לסיומה עם גזר הדין שניתן לניר ראובן, חברו של יוסי מלאך שהשליך חזיז לעברו של המאבטח יואב גליצנשטיין, וגרם לקטיעת שתיים מאצבעותיו.

בית משפט המחוזי בירושלים החליט שלא להקל על ראובן, שהורשע באי מניעת פשע ובשיבוש הליכי חקירה, כיוון שידע על הכנסת החזיז לאולם, וגזר עליו 28 ימי מאסר בפועל וחמישה חודשי עבודות שירות.

ימי המאסר ינוכו כמקובל מ-28 הימים שבהם שהה ראובן במעצר, כך שבפועל הוא לא יישב בכלא אף יום אחד נוסף. עם זאת, בחר בית המשפט להרתיע את ראובן בדומה לחוליגנים שהתפרעו במשחקי הכדורגל בבריטניה, ולהרחיק אותו מכל אירוע ספורט של כדורגל או כדורסל לחמש השנים הבאות.

"תופעה של בריונות"

כמו כן קבע בית המשפט מאסר על תנאי לתקופה של חצי שנה למשך שלוש שנים, קנס של 1,000 שקלים ופיצוי של 35,000 שקלים למאבטח ששתי אצבעותיו נקטעו באותו ערב.

"תופעה של בריונות מעין זו שנגלתה לעיני אלפי צופים במגרש עצמו, ועוד עשרות אלפי צופים מבית, המגובה בהסכמה שבשתיקה, במחשבה מעוותת לפיה ערך החברות גובר על הערך של שלמות גופו של אדם ועל הערך של התנהלות ספורטיבית הגונה, מחייבת תגובה עונשית ממשית"ף נכתב בגזר הדין.

"אין ספק כי מלאך יכול היה לבצע את אשר ביצע, משום שחש כי אין איש המגנה אותו בסביבתו החברתית, כי אם להיפך, המדובר בשעשוע מותר, מעשה קונדס, כפי שהוא עצמו התבטא", ציינה השופטת בהחלטתה.  

כזכור, יוסי מלאך שהשליך את החזיז, נידון לשלוש שנות מאסר לאחר שהורשע והודה במסגרת עסקת טיעון. מלאך זרק את החזיז במהלך משחק הכדורסל בין הפועל חולון להפועל ירושלים. המשחק הופסק דקה ו-24 שניות לפני הסיום, לאחר שהחזיז הושלך מהיציע לעבר הספסל של הפועל חולון. המאבטח גליצנשטיין הרים את החזיז שהתפוצץ בידו ווהפציעה גרמה לקטיעת שתיים מהאצבעות בידו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק