33 חודשי מאסר לנהג שפגע וברח בראשל"צ

בית משפט השלום בראשון לציון גזר היום את עונשו של אורי שטיינהאוז, שפגע לפני כשנה עם רכבו בתום מרקוס בת ה-21 ונמלט מהמקום. שטיינהאוז המשיך בנסיעה כשהוא גורר את תום מרחק של 600 מטרים עד שהשתחררה מהמכונית, והפקיר אותה פצועה על הכביש כשהיא פצועה קשה בכל גופה

"לא עוד אלא שעבירה היא הפוקדת עצמה עם העבירות שיש בהן כיעור. הנה זה שרוע על הכביש, מתבוסס בדמו, אדם שזה עתה נפגע בתאונה, שניתן לעזור לו, אפשר ניתן להצילו - ותחת אשר יעצור ויושיט עזרה לפגוע, לוחץ הנהג על דוושת ההאצה ובורח מן הזירה, למלט נפשו מחיוב בעונשין. חומרה וכיעור אלה שבמעשה הנהג הביאו לבריאתה של העבירה ולקביעת עונש חמור בצידה".

מילים קשות אלו לקוחות מגזר הדין שקבע היום עונש מאסר של 33 חודשים על אורי שטיינהאוז (27), שדרס את תום מרקוס לפני כשנה בראשון לציון, לאחר שנהג בשכרות ונמלט מהמקום. נוסף למאסר, קבעה שופטת בית משפט השלום בראשון לציון שלומית יעקובוביץ' כי רשיונו של שטיינהאוז ישלל לתקופה של חצי שנה מיום שחרורו מהכלא. כן קבעה השופטת פיצוי של 50,000 שקלים לנפגעת בת ה-22.

שטיינהאוז הורשע על סמך כתב אישום מתוקן בעבירות של הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות וגרימת חבלה חמורה. בנוסף הוא הורשע בשיבוש הליכי משפט, לאחר שביקש מחברו לשקר ולומר שהיה אצלו באותו ערב לשם אליבי.

ביהמ"ש: הסיכוי ל"פגע וברח" גדל כשאין עדים

על פי כתב האישום המתוקן, שטיינהאוז נהג ביום התאונה כשהוא שיכור. הוא נסע במהירות גבוהה מהמותר ברחוב משה בקר בראשון לציון, שם עמדה באותה עת תום מרקוס שהמתינה לחבריה. בשלב מסוים סטה שטיינהאוז עם מכוניתו ופגע בצעירה, אך הסיפור לא תם בכך.

אדם סביר היה עוצר את הרכב כדי לבדוק את מצב הנפגע ומזעיק עזרה, אך שטיינהאוז בחר להמשיך בנסיעה כשהוא גורר את תום מתחת למכוניתו - מרחק של 600 מטרים - עד שהשתחררה מהמכונית ונותרה שרועה במרכז הכביש.

תום נפגעה באורח קשה ולא החלימה עד היום

כתוצאה מהתאונה נפגעה מרקוס באורח קשה שגרם לנזקים שמלווים אותה עד היום. היא סבלה משברי ריסוק וקרעים בגידים שהצריכו הרדמה והנשמה לצורך ביצוע טיפולים וניתוחים שונים ומורכבים.

בגזר הדין התייחסה השופטת לריבוי המקרים של תאונות פגע וברח וציינה כי "בייחוד גדולה הסכנה של הפקרת נפגע לנפשו כאשר לא נכחו בעת התאונה עדי ראייה, שאז גדול הפיתוי העומד בפני הנהג שגרם לתאונה להימלט ולמנוע הענשתו על העבירה שגרמה לתאונה". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק