השכנים קשרו את הפורץ עם צינור השקייה

פורץ מטול כרם חשב שיש לו מטרה קלה במיוחד: דירה בקומה ראשונה ברחוב רוזנבלום בתל אביב. לצערו, משהו השתבש והוא נתפס על ידי שני שכנים יצירתיים במיוחד, שרדפו אחריו, קשרו אותו והגישו אותו למשטרה על מגש של כסף. היום מוגש נגדו כתב אישום

פורץ חסר מזל. צילום ארכיון (חדשות 2)

בבית משפט השלום בתל אביב מוגש היום כתב אישום נגד פורץ ביש מזל, שהסתבך עם הדיירים הלא נכונים.

הפורץ בן ה-19 מטול כרם בחר בדירה ברחוב רוזנבלום בתל אביב כיעד אטרקטיבי ל"עבודה". הוא וחברו פרצו לדירה, אבל בעל הדירה הבחין בהם. הפורצים החליטו לא לקחת סיכון, החלו להימלט וקפצו מהקומה הראשונה לגינה של דירת הגן בבניין.

בעל הדירה הזעיק את אחד השכנים, וביחד הם ירדו למטה והתעמתו עם אחד הפורצים, שהסתתר בחצר. הפורץ השני הצליח להימלט מהמקום. השכנים בעלי אומץ הלב והתושייה הוכיחו את יכולתם באילתור - וקשרו אותו בצינור השקייה.

עשו עבודה קלה למשטרה

כשהגיעה ניידת המשטרה למקום, כל שנותר להם לעשות הוא לעצור את הפורץ, כשברשותו נמצאו מברג, כפפות ופנס. לבית משפט השלום בת"א, שם מוגש נגדו הבוקר כתב האישום, הוא כבר הגיע באזיקים.

חשוב להדגיש כי לאזרחים שומרי חוק יש את הזכות להשתמש ב"כוח סביר" על מנת לעכב פורץ. השאלה היא כמובן מה זה "כוח סביר" - לא בטוח שכולנו מפרשים את המונח הזה בצורה דומה, ועל כן כדאי לחשוב טוב טוב לפני שמשחקים ב"שוטרים וגנבים".