אם נאשמת בהתעללות חמורה בילדיה במשך שנים ארוכות

כתב אישום חמור שהוגש היום לבית משפט השלום בפתח תקווה חושף מסכת התעללויות של אם בת 33 בשני ילדיה בני ה-5 וה-7. על פי האישום, נהגה האם לבעוט בילדים, להכותם, לקלל ולאיים עליהם. היא אף נהגה להשאירם לבד במשך שעות בבית או ברחוב, כשהם עירומים וקופאים מקור

האם התעללה בילדים במשך שנים. אילוסטרציה (אילוסטרציה)

מכות בפנים, בישבן, בידיים וברגליים, סטירות, בעיטות וקללות - אלה הם רק חלק מהמעשים המחרידים המיוחסים לתושבת אזור ראש העין, המואשמת בהתעללות ממושכת בילדיה בני ה-7 וה-5.

לבית משפט השלום בפתח תקווה הוגש היום כתב אישום חמור נגד האם בת ה-33, על כך שתקפה את ילדיה הקטינים והתעללה בהם במשך שנים רבות. במהלך השנים 2004 עד 2009 נהגה האם בהזדמנויות רבות, כך על פי כתב האישום, לקלל את ילדיה במילים קשות, בהן: "כלבה", "זונה", "שרמוטה", "זבל", "מטומטם", ו"אבא שלך בן זונה".

כמו כן, נהגה האם לאיים על ילדיה, שאם לא יתנהגו לפי דרישתה - היא תכה אותם. על פי האישום, נהגה האם להשאיר את הילדים לבדם שעות רבות בבית וברחוב, לעיתים ערומים, ובאחד המקרים, אף השליכה סנדל על ראשו של בנה.

האם צעקה על בנה: אהרוג אותך במכות

על פי כתב האישום, לפני כארבעה חודשים תפסה האם את בנה בחולצתו, הרימה אותו וזרקה אותו על הרצפה בסלון הבית והחלה לבעוט בגופו. באירוע אחר, הפילה הבת מאפרה מהשולחן. בתגובה סטרה לה אמה וקיללה אותה "בת זונה". במקרה נוסף, בעת שהנאשמת היתה עם בנה בקופת חולים הוא הסיר את סנדליו וסירב לנעול אותם. בתגובה, זרקה הנאשמת את הסנדל על ראשו, והוא החל לבכות.

במהלך שנת 2007, לקחה האם את בנה למסיבה בגן הילדים. על פי כתב האישום, הילד הפריע במהלך המסיבה ואמו לקחה אותו אל מחוץ לגן, בעטה בו ואיימה: "תשתוק - או שאהרוג אותך במכות". במקרה אחר, הרטיבה האם חיתול והכתה באמצעותו את הבת בישבנה, מה שגרם לסימנים כחולים בישבנה. בחודש אפריל 2005 דחפה האם את בתה שנפלה, ראשה נחבל באמבטיה והיא נזקקה לטיפול רפואי.

הילדים לבשו רק תחתונים - ורעדו מקור

לפני כחודשיים, כך מצויין באישום, השאירה האם את בנה מחוץ לבית בשעות הלילה וסירבה להכניסו. כאשר נשאלה על ידי השכנה מדוע השאירה את בנה בחוץ ענתה: "אני לא רוצה יותר את הילד הזה". בשנת 2007 מצאה השכנה של המשפחה את שני הילדים לבושים בתחתונים ורועדים מקור. היא אספה את הילדים לביתה והלבישה אותם.

כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד לירון שיטרית מפרקליטות מחוז מרכז, מייחס לנאשמת עבירות של תקיפת קטין בנסיבות מחמירות, תקיפת קטין הגורמת חבלה של ממש, השארת ילד ללא השגחה והתעללות בקטין.

בדיון שהתקיים קיבל בית המשפט את עמדת הפרקליטות במלואה שאין לשחרר את האם למעצר בית בטרם קבלת תסקיר מבחן מטעם גורמי הטיפול.