חוות הדעת הפסיכיאטרית: הנאשם ברצח ציפורה נחמו - לא כשיר לעמוד לדין

הפסיכיאטר המחוזי שבדק את אבי דר, הנאשם ברצח בעלת הבית שלו ציפורה נחמו בחודש אוגוסט, קבע כי דר לא היה שפוי בזמן ביצוע המעשה. אלא שהנאשם עצמו חושב אחרת: "אני שפוי", הוא אומר. "אני רוצה להביא עדים ולהוכיח שהכל זו מזימה כנגדי". חוות הדעת תוגש לבית המשפט שייאלץ להכריע בסוגייה

אבי דר, הנאשם ברצח ציפורה נחמו בירושלים לפני כחודש, אינו כשיר לעמוד לדין ולא היה שפוי בזמן ביצוע המעשה - כך עולה היום מחוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי שבדק אותו. 

"כפי שטענו כבר מהיום הראשון, אבי אינו כשיר לעמוד לדין עקב מצבו הנפשי", אמר היום לחדשות 2 באינטרנט עו"ד ירון ברזילי, סניגורו של דר. "המשמעות היא שכתב האישום יימחק במידה ובית המשפט יאמץ את חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, מה שקורה בדרך כלל".

כאשר שמע דר את חוות הדעת הפסיכיאטרית, הוא סירב בתוקף לקבלה וציין כי הוא כשיר לעמוד לדין. "אני רוצה להביא עדים ולהוכיח שהכל זו מזימה כנגדי", אמר דר וביקש לפטר את פרקליטו מטעם הסניגוריה הציבורית. בשבועות הקרובים תובא חוות הדעת בפני בית המשפט המחוזי בי-ם, שם יוכרע סופית אם דר כשיר לעמוד לדין או לאו.

 האישום: "רצח את נחמו בדם קר"

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש בסוף חודש אוגוסט כתב אישום נגד דר על רצח. על פי כתב האישום, רצח בדקירות סכין רבות את ציפורה נחמו בירושלים. רגע לפני הקראת כתב האישום נגדו אומר הנאשם ברצח הוא "מצטער על מה שקרה".

בכתב האישום נכתב כי  דר, שהתגורר בדירתה של נחמו, היה מסוכסך עימה. "הנאשם רצח את המנוחה בדם קר", נטען בכתב האישום. "במהלך הוויכוח של השניים בדירה, נטל נטל הנאשם סכין קומנדו אשר אורך להבה כ-9 סנטימטרים, אחז בשערותיה של המנוחה, משך אותה ארצה ודקר אותה בכתף".

דר מואשם כי גם לאחר שבני הזוג שהיו עם נחמו בדירה בזמן הדקירה הצליחו להימלט, המשיך לתקוף את בעלת הדירה. "הוא הצמיד אותה בכח לקיר ושטח בפניה האשמות שונות, תוך שהוא חותך את פרצופה ודוקר אותה בכל חלקי גופה".

"אני לא חולה נפש", אמר דר בפתח הדיון. "יש כמה גורמים שמעוניינים לעשות ממני חולה נפש כדי שלא להגיע למשפט. במשפט יצאו הרבה דברים שלא יהיו נעימים למשטרה. הם התנהגו בצורה פלילית. אני כשיר לעמוד במשפט ואני מעוניין לעמוד במשפט. המשטרה מעוניינת לשים עלי חותמת של חולה נפש לדחוף אותי לבית משוגעים ושלא יהיה משפט. אני מאוד מצטער על מה שקרה".

השכנים טענו: "התרענו עליו פעמים רבות"

לאחר הרצח אמר דר כי הוא משוכנע שכולם בעקבותיו והשכנים הם אנשי משטרה שכולם מחופשים כדי לתפוס אותו. השכנים ברחוב פיינשטיין בשכונת ארמון הנציב בירושלים, שם נרצחה ציפורה רחמו, טוענים כי הם התריעו במשך חודשים בפני המשטרה על שכנם האלים אבי דר.

כשנחמו נכנסה לדירה, על פי החשד, עם שוכרים חדשים, תקף אותה דר. "הוא קודם כל סירב לפתוח את הדלת, עד שהוא אמר לבעלת הבית 'תפתחי, את יכולה לפתוח את הדלת'", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יוסי כתר, השוכר שהגיע עם נחמו ז"ל ושהה עימה בדירה.

כתבות נוספות בנושא:

מאז הרצח: פי 2 דיווחים על סכסוכי שכנים

הרוצח מי-ם: סטודנט מצטיין לכלכלה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק