דקר את החייל אורי חן למוות - ונאשם בהריגה ולא ברצח

בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה הוגש הבוקר כתב אישום נגד וודגה מינליק, תושב ראשון לציון בן 20, ששלף סכין במהלך ויכוח עם לוחם גולני אורי חן ז"ל ודקר אותו למוות. למרות עברו הפלילי הכבד וחומרת האירוע, מינליק מואשם בהריגה בלבד - ולא ברצח

וודגה מינליק בן ה-20 מראשון לציון, שדקר למוות לפני כשלושה שבועות את החייל אורי חן במהלך ויכוח - נאשם בהריגה בלבד ולא ברצח. מינליק מואשם בנוסף בשתי עבירות של החזקת סכין, לאחר שהגיע פעמיים לדיון בבית המשפט כשברשותו סכין מוסתרת.

על פי כתב האישום, ב-11 בספטמבר בשעות הלילה, שהתה קבוצת צעירים במתחם בית הספר חביב בראשון לציון, בהם גם אורי חן ז"ל. בסמוך לשעה 02:00 בלילה הגיע הנאשם למתחם בית הספר והצטרף לנוכחים.

הפרקליטות: לנאשם עבר פלילי כבד

בשלב מסוים, כך מצויין בכתב האישום, התפתח ויכוח בין מינליק לבין חן. בתגובה שלף מינליק סכין קפיצית שנשא על גופו, בעלת להב באורך 10.5 ס"מ, ודקר את חן דקירה אחת בעומק 7.5 ס"מ בבטן.
מיד לאחר הדקירה נמלט הנאשם מן המקום. כתוצאה מהדקירה איבד חן כמות דם מאסיבית, פונה לקבלת טיפול רפואי וכעבור מספר שעות נפטר מפצעיו.

בבקשה להארכת מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו ציינה עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג מפרקליטות מחוז מרכז, כי למינליק עבר פלילי כבד הכולל הרשעות וריצוי עונשי מאסר בגין עבירות אלימות ורכוש, הפרת הוראות חוקיות, סחיטה באיומים, הדחה בחקירה, פריצות למבנים, החזקות סכין ואגרופן תקיפה וניסיון תקיפה של שוטר. רק לאחרונה הוא סיים לרצות תקופת מאסר ממושכת.

הנאשם תועד במצלמות אבטחה

לנוכח עברו הפלילי של הנאשם והעובדה שהוא דקר את חן רק זמן קצר לאחר ששוחרר ממאסר ממושך, תמוהה העובדה לפיה מינליק נאשם "רק" בעבירה של הריגה ולא בעבירת רצח. גם ההשערה לפיה לתביעה אין ראיות כדי להרשיעו ברצח אינה סבירה, מאחר ובפרקליטות מציינים כי בידיהם הודאותיהם של הנוכחים במקום האירוע ושל אדם נוסף אשר באוזניו התוודה מינליק על שדקר את חן.

כמו כן, בידי הפרקליטות מצויים פרטי איכון טלפון סלולרי המאשרים את הימצאותו של החשוד במקום האירוע, וכן צילומי מצלמות אבטחה מקיוסקים שונים בסמוך לזירת הדקירה, המבססים את הימצאותו של הנאשם בזירת האירוע. התובעת בתיק אמרה הבוקר כי לפרקליטות אין די ראיות להוכיח את כוונתו של הנאשם להמית את חן.