הכה שוטר ללא סיבה ונשלח ל-18 חודשי מאסר

בית המשפט גזר שנה וחצי מאסר בפועל על צעיר שזרק בקבוק על שוטר בפיצוצייה בת"א והכה אותו בראשו יחד עם חבריו. כתוצאה מהתקיפה האלימה נחבל השוטר ונזקק לטיפול רפואי. צפו בתיעוד המלא ממצלמות האבטחה

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום שנה וחצי מאסר בפועל על אסף דקל, שהורשע בהכאת  שוטר בפיצוצייה בתל אביב לפני כשנתיים יחד עם שלושה מחבריו, כך סתם ללא סיבה. האירוע האלים כולו תועד במצלמות האבטחה במקום.

באוגוסט 2007 ב-02:00 לפנות בוקר, נכנס לפיצוציה ברחוב יצחק שדה פינת טרבלסי, אייל אבטו, שוטר סיור במשטרת איילון .הוא עבר ליד שולחן בו ישב דקל עם שלושה מחבריו שכבר היו שיכורים. אחד מהם זרק הערה לאבטו והשליך חפץ לכיוונו. 

השוטר ניגש לשולחן לברר את פשר העניין כששתי ידיו בכיסי מכנסיו. בשלב זה זרק דקל לעברו הנאשם בקבוק שפגע בו, ושאר הנאשמים חבטו בו באמצעות כיסא ושלוחן ואף הכו אותו בראשו. רק הודות לעוברי אורח במקום הפסיקה החבורה את התקיפה האלימה. 

"חובתו של בית המשפט לעשות לשירוש תופעת האלימות באמצעות ענישה מרתיעה, שיהיה בה להוציא מהכוח אל הפועל כוונת המחוקק ותחזק את אמון הציבור במערכת אכיפת החוק", כתבה השופטת דורית רייך שפירא בהחלטתה.

"הציבור בישראל נחשף לתופעות אלימות קשה הוא חשוף לפגיעה בגופו ובכבודו מצד עבריינים הפועלים ללא מעצור ובאכזריות כפי קורבנותיהם באופן שמערער את הביטחון בערינו וברחובותינו".