מסתמן: יידחה ערעורו של ד"ר ג'קי סרוב על ההרשעה

פרסום ראשון: סניגוריו של ד"ר ג'קי סרוב, מי שכונה "רופא הסלבריטאים" ונשלח ל-15 חודשי מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד מהעבריין אסי אבוטבול, דחו את הצעתה של נשיאת ביהמ"ש המחוזי בת"א דבורה ברלינר למשוך את הערעור על פסק הדין. השופטת: "נראה שסרוב לא פחד מאסי אבוטבול", פרקליטיו של סרוב: "הוא לא לקח שוחד"

סניגוריו של ד"ר ג'קי סרוב, מי שכונה "רופא הסלבריטאים" ונשלח לפני כחצי שנה ל-15 חודשי מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד מאסי אבוטבול, דחו בצהריים את הצעת נשיאת ביהמ"ש המחוזי דבורה ברלינר, היושבת בראש הרכב השופטים הדן בערעור של ד"ר סרוב, למשוך את הערעור שהגיש הרופא על פסק הדין.

בדיון שהתקיים היום אמרה השופטת לסניגוריו של סרוב: "אני מציעה לכם להשאיר על כנו את הערעור רק לעניין פסק הדין (עצם קבלת השוחד). אי אפשר לברוח מזה שסרוב ביקש כסף מאבוטבול, יש בעניין הודאה ברורה שלו והודאה של 'המתווך'".

השופטת הוסיפה בצעד חריג כי "הדברים הם חד משמעיים, הלחץ עליו מעיד סרוב הוא פנימי וטבעי, אין בכך משהו חריג. נראה שסרוב לא פחד מאסי אבוטבול כמו שזה נראה". עוד אמרה השופטת: "אנחנו הולכים לכביש ללא מוצא".

בשלב זה הופסק הדיון כדי לאפשר לסניגוריו של סרוב להתייעץ עמו. לאחר זמן קצר חזרו הסניגורים לאולם כשהם דוחים את הצעת השופטת. עו"ד יהודה ויינשטיין השיב:  "ג'קי לא לקח שוחד, איננו מסכימים להצעת השופטת".

 סרוב נשלח ל-15 חודשי מאסר בכלא

עונש כבד מאוד הוטל על ד"ר ג'קי סרוב, מי שהיה מנהל מחלקת מיון פנימי בבית החולים איכילוב, והורשע בקבלת שוחד מאסי אבוטבול תמורת קידום ענייניו הרפואיים. בתום הקראת גזר דין ארוך ומתעתע, גזרה עליו שופטת השלום דורית רייך שפירא 30 חודשי מאסר, מתוכם 15 חודשים בפועל - עם קלון.

אולם בית המשפט התמלא המוני משפחה ועובדים לשעבר שבאו לתמוך ברופא שניהל את מחלקתם. כשהתקבל גזר הדין, התגובות היו המומות ונעו בין בכי לזעקות כאב. "נראה את השופטת מתמודדת עם אסי אבוטבול", אמרה רחל שוורץ שעבדה תחת סרוב בבית החולים איכילוב, "המדינה הזו השתגעה לגמרי", הוסיף מקורב למשפחה.

בגזר הדין מתחה השופטת ביקורת על בית החולים איכילוב. "הנאשם נחשב לרופא הסלבריטאים", אמרה, "אך שמעתי את העדים פרופסור ברבש ופרופסור אורן אומרים כי הוא טיפל באנשים שאף אחד לא רצה לטפל בהם. הופתעתי לגלות שיש אנשים בבית חולים ציבורי שאף אחד לא רוצה לטפל בהם".

"בית המשפט מאזן ומתחשב בפגיעות שעבר האדם, כמו גם הפגיעה במעמדו", אמרה השופטת במהלך הדיון, "הפרסום והחקירה המשטרתית פגעו בכבודו ובהכנסותיו ואני מאמינה לו שחייו הפכו לגיהנום.
למרות זאת, מידת הרחמים נסוגה מפני מידת הדין".

סרוב אחרי גזר הדין: "זה סוג של משפט ראווה"

בתום הקראת גזר הדין יצא מהאולם ד"ר סרוב, נסער ונתמך על ידי משפחתו." אני קורבן", אמר לתקשורת. "זה סוג של משפט ראווה, אני לא חושב שמישהו מכם יכול להגיד שזה עונש מידתי. אני לא חושב שיש מישהו שחושב שקיבלתי את העונש שבאמת מגיע לי ושיש איזשהו קשר בין העונש לבין מה שעשיתי".

"זה לא יום אור", אמר עו"ד נבות תל צור, פרקליטו של סרוב, "אין ספק שמדובר בגזר דין חמור ביותר שאפילו התביעה לא ציפתה לו . נצטרך ללמוד את גזר הדין הזה היטב ולכלכל את המשך הצעדים של סרוב. אני עדיין חושב שהוא ראוי לטפל בחולים ומקומו לא בבית סוהר", הוסיף.

"רופא הסלבס" הולך לכלא

דוקטור סרוב, מי שהיה מקושר לשמנא וסלתא של החברה הישראלית וזכה לכינוי "רופא הסלבס", הסתבך בפרשה עקב מעצרו של אבוטבול במסגרת החוק למאבק בארגוני הפשיעה. תוך כדי החקירה של אבוטבול התבררה מעורבותו של סרוב, שקיבל מאבוטבול כספים באמצעות סוחר תכשיטים ומספר פעמים ממש מיד ליד בבית החולים איכילוב.

ד"ר סרוב הורשע בסוף חודש ינואר בקבלת שוחד מאסי אבוטבול, ראש משפחת הפשע מנתניה. בית המשפט קבע כי בעבירה המיוחסת לסרוב יש קלון, מה שישפיע ככל הנראה על הקריירה הרפואית שלו.

סרוב: עברתי גהינום; אני מבקש חמלה

ד"ר סרוב הפציר בבית המשפט להקל בעונשו. "אני מבקש מבית המשפט לאפשר לי להמשיך לעסוק בעבודתי כרופא שהיא משוש חיי אני מבקש את חמלת בית המשפט", אמר סרוב בעיניים דומעות ובקול רועד כאשר עלה בתום הדיון עלה לדוכן העדים ונשא דברים אל מול השופטת דורית רייך-שפירא.

"האירועים שהתרחשו והגהנום שעברתי - שילמתי עד כה מחיר אישי וכלכלי כבד מנשוא. כל שאני מבקש הוא לאפשר לי לשוב מהר ככל שאפשר לעבודתי, לחזור ולטפל באנשים הזקוקים לעזרה ולחבריי בחדר המיון, ולאפשר לי את מקצוע הרפואה שהיא משאת נפשי ומשוש חיי", אמר סרוב.

אל הדיון הגיעו גם כמה ממקורביו של סרוב על מנת לתת עדות חיובית אופי לרופא שהסתבך בהם שגריר ישראל באו"ם לשעבר, דני גילרמן, ראש השב"כ לשעבר ומנכ"ל מזרחי טפחות, יעקב פרי וזוכה פרס ישראל, הגשש שייקה לוי.