"כך המטפל אנס קשישות באכזריות"

כתב אישום מזעזע הוגש היום נגד מטפל סיעודי בגין אונס ומעשי סדום בקשישות החולות באלצהיימר ופרקינסון. כתב האישום מפרט כיצד האיש התעמר בקשישות עד עד שהגיע לסיפוק מיני, תוך שהוא מנצל את מצבן הבריאותי הרופף. בחקירתו ניסה המטפל להסביר כי ביצע את המעשים "רק 4 פעמים, לא יותר"

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגש היום כתב אישום חמור נגד אברהם יעקב, שהיה מטפל סיעודי במחלקה לתשושי נפש בבית אבות ברעננה. במסגרת עבודתו נדרש יעקב לטפל בדיירים השוהים במחלקה לתשושי נפש ונשא באחריות לצרכי מחייתם, בריאותם ושלומם.

אלא שלפי כתב האישום, יעקב לא בדיוק "נשא באחריות לבריאותם ושלומם" של תשושי הנפש - להיפך: הוא אנס אותן באכזריות בלתי נסבלת.

כתב האישום מתאר שני מקרים שונים בהם יעקב אנס וביצע מעשי סדום בקשישות, האחת בת 77 והאחרת בת 80. "הנאשם נכנס לחדרה של א', חולת פרקינסון, בעודה שוכבת שרועה במיטתה, עירומה בפלג גופה התחתון", נכתב בכתב האישום המפרט כיצד אנס אותה פעם אחר פעם "עד שבא על סיפוקו".

המקרה הנוסף המפורט בכתב האישום מזעזע לא פחות: הקורבן הפעם הייתה חולת אלצהיימר קשה. כמו במקרה הקודם, גם כאן אנס הנאשם את הקשישה פעם אחר פעם עד הגיעו לסיפוקו.

"במעשיו המתוארים לעיל", נכתב בכתב האישום, "בעל הנאשם וביצע מעשה סדום תוך ניצול מצבה הרפואי המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, בהיותה חסרת ישע, ובהיותו אחראי עליה".

"זה קרה רק 4 פעמים"

"יש לי בעיה", ניסה להסביר אברהם בחקירתו. "אני לא התכוונתי לעשות להן משהו רע. אני לא יודע למה עשיתי את זה, אבל זה קרה רק 4 פעמים. לא יותר".

"מדובר במקרה מחריד של פגיעה בחסרי ישע", סיפרו גורמים במשטרה עם מעצרו של האיש לפני כשבועיים.

לפני כחצי שנה אירע בישראל מקרה אונס נוסף בקשישה, כאשר קבלן שעבד בביתה של אישה בת 82 תקף אותה לטענתה, ואנס אותה באכזריות. הקשישה שמתגוררת בשדרות נמצאה על ידי משפחתה כשהיא במצב נפשי קשה ובהלם.