אלפרון וחבריו דורשים כסף שהלוו

כתב אישום חמור הוגש היום נגד אלעד אלפרון ושני חבריו באשמת סחיטה, קשירת קשר לביצוע פשע וסיכון חיי אדם. למרות ההאשמות הקשות מתכננים הנאשמים להשיב מלחמה. עורך דינו של הקטין הנאשם בפרשה אמר כי משפחתו מתכוונת לתבוע את הקורבנות כדי שיחזירו את הכסף שלוו

נמשכת המלחמה נגד משפחות הפשע בישראל: בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום כתב אישום חמור נגד אלעד אלפרון, אברהם גלעדי וקטין נוסף, בעבירות של סחיטה בכוח, קשירת קשר לביצוע פשע וסיכון חיי אדם. למרות הגשת כתב האישום מתכננים הנאשמים להחזיר מלחמה ולתבוע את הכסף שהלוו לקורבנות.

על פי כתב האישום, אלפרון וחבריו סחטו ארבעה בני אדם שונים בסכומים של עשרות אלפי שקלים כל אחד. עוד נטען כי הם השתמשו באלימות פיזית ומילולית וגבו ריביות של עשרות אחוזים מקורבנותיהם.

באחד ממקרי הסחיטה שתוארו בכתב האישום, הלווה הקטין 60 אלף שקלים לנהג מונית שהכיר, שנקלע לקשיים כלכליים. הריבית שסוכמה על ידי הצדדים היתה עשרה אחוזים לחודש, סכום שלא היה ביכולתו של הנהג להשיב.

"היום זה יהיה הסוף שלך"

כאשר הנהג התעכב בתשלום הריבית, התקשר אליו הקטין ואמר: "היום זה יהיה הסוף שלך ותזכור את מה שאני מבטיח לך, הבנת?". בשיחה נוספת איים עליו הקטין: "אני הולך להסתבך, אבל אני הולך להרוג אותך במכות, קח בחשבון שאתה הולך לקבל את המכות של החיים שלך".

כתב האישום ממשיך לתאר מסכת של סחיטות ואיומים שבסיומה נכנס המתלונן למצב נפשי קשה. כאשר הבחינו בכך בני משפחתו של החליטו להתערב לטובתו. אביו גייס למענו 23 אלף שקלים אותם העביר לאדם שתיווך בינו לבין הקטין.

עורך דינו של אלעד אלפרון, יניב שגב, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי לדעתו סעיפי האישום הם דלים וחלשים. "המשטרה התחילה באישום של אתר אינטרנט מפוברק, סעיף שלא נשאר ממנו שום זכר. יש לזכור שמרשי הלווה כספים בהסכמה שעד היום לא הוחזרו", אמר שגב.

בנוסף, בני משפחתו של הקטין מכינים תביעת נגד על כך שהכספים שהולוו טרם הוחזרו להם. "המתלוננים משתמשים באצטלה של המשפחה כדי לא להחזיר את הכספים שלוו על פי סיכום", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עורך דינו של הקטין, ניר דוד. עוד הוסיף כי המשפחה כבר מכינה תביעה אזרחית להשבת הכסף.