כתב אישום נגד "המבתר" אלי פחימה: "רצח בקור רוח מקפיא דם"

לבית המשפט המחוזי בת"א הוגש הבוקר כתב אישום חמור ומזעזע נגד אלי פחימה, הנאשם ברצח האכזרי של חברתו לחיים ביאטריס רודוב ובתה דניס. "בביתור הגופות והעלמת הראיות, יש כדי להעיד כאלף עדים על האכזריות ואיבוד צלם האנוש שנקט המשיב כלפי קורבנותיו", נכתב בכתב האישום

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש הבוקר כתב אישום נגד אלי פחימה, הנאשם שרצח לפני כחודש וחצי את ביאטריס ודניס רודוב, בת זוגו ובתה, וביתר את גופותיהן. חלקים מגופותיהן נמצאו בפח אשפה שהוצת ברמת גן, ובנחל אלכסנדר. פחימה עדיין מכחיש את החשדות נגדו.

"מסוכנותו של המשיב נלמדת מעצם מעשיו הנפשעים, המזעזעים - רציחתן של שתי נשים, אם ובתה, ביתור גופותיהן לחלקים והעלמת הראיות למעשיו", ציינו בפרקליטות בבקשה להאריך את מעצרו של פחימה עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. "בביתור הגופות והעלמת הראיות, יש כדי להעיד כאלף עדים על האכזריות ואיבוד צלם האנוש שנקט המשיב כלפי קורבנותיו, תוך שהוא מבצע את המעשים בקור רוח מקפיא דם".

פחימה נאשם בשתי עבירות של רצח, שיבוש הליכי משפט, משפט, מרמה, זיוף בכוונה לקבל דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף וקבלת דבר במרמה. על פי כתב האישום, בנוסף לביתור הגופות ופיזור חלקי הגופה באתרים שונים, פחימה ניסה להסתיר את כתמי הדם בדירה שבה גר ולטשטש את הראיות.

על פי כתב האישום, בין פחימה לביאטריס רודוב התנהלה מערכת יחסים זוגית. במקביל, ניהל פחימה מערכות יחסים עם נשים נוספות. פחימה נהג ללון בדירה לעיתים ובעיקר בסופי שבוע. במועד לא ידוע באמצע חודש אוגוסט גרם פחימה בכוונה תחילה למותן של ביאטריס ובתה דניס, לאחר שהחליט להמיתן, בדם קר, כך מתוך כתב האישום.

הגופות נמצאו כרותות ראש וגפיים

כתב האישום מגולל תיאורים קשים במיוחד על מצב הגופות. "הנאשם ביתר את גופתה של המנוחה ביאטריס, והשליך לתוך פח אשפה השייך לבניין מגורים סמוך חלק מגופתה של ביאטריס - כרותת ראש וגפיים ושלוש מאצבעות ידה", נכתב באישום. הנאשם העמיד את פח האשפה בפינת הרחובות רש"י ועמל ברמת-גן, בצמוד לקיר אבן, השעין מזרון על גבי פח האשפה והניח על קיר האבן, בסמוך לפח האשפה, סמרטוט בוער".

עוד על פי כתב האישום, "ביתר הנאשם גם את גופתה של הבת דניס והשליך לתוך נחל אלכסנדר חלקים מגופתה - כרותת ראש וגפיים". בכתב האישום מצויין כי מהלך הימים שלאחר הרצח ועד ליום מעצרו ביצע פחימה פעולות רבות בדירה לשם העלמת הראיות למעשיו, ובין היתר קרצף את הדירה, העלים פרטי ריהוט שונים וצבע חלק מקירות הדירה. כמו כן, הוא ניקה את הרכב על מנת להעלים ראיות למעשיו.

במהלך הימים שלאחר הרצח גנב הנאשם את ארנקה של ביאטריס, אשר הכיל בין היתר פנקס שיקים וניסה לקבל 10,000 שקלים מהבנק לאחר שחתם בשמה, כך בכתב האישום.

פחימה מכחיש את החשדות נגדו

פחימה מצדו ממשיך לדבוק בגרסתו, לפיה הוא שהה בדירה הזו כל העת, אך לטענתו לא הוא רצח את הנשים והרצח לא בוצע בדירה זו.

עם מעצרו, הוכנסו לתאו של המשיב מדובבים. במהלך השהייה עם המדובבים עלו מדברי המשיב תכנים מפלילים הקשורים לעבירות המיוחסות לו, לרבות התעניינותו בדבר האפשרות "לצאת" מהתיק בשל בעיות פסיכיאטריות.

לפחימה עבר פלילי בתחום עבירות הרכוש החל משנות ה-60.  הרשעתו האחרונה היא משנת 2005, אז הורשע בעבירות תקיפת בן זוג הגורמת לחבלה של ממש, תקיפת בן זוג, איומים והסגת גבול פלילית ונגזר עליו עונש של חמישה חודשי מאסר בפועל. במסגרת התיק בו הורשע תקף המשיב את בת זוגו דאז, שבר את ידה באמצעות מטריה, היכה באגרופיו בגופה מספר פעמים ואיים שיהרוג אותה.

פחימה התעניין בחציית הגבול לסוריה או לבנון - כדי להימלט

משיחותיו של פחימה עם המדובבים עולה כי התעניין כיצד הוא יכול להימלט מהארץ, עם איזה מדינות יש לישראל הסכם הסגרה ואף העלה את האפשרות של חציית הגבול רגלית לסוריה או ללבנון. המדובבים מספרים כי המשיב נשמע בשיחות אלו מאיים על חוקר אשר חקר אותו בתיק זה. בנקודה זו יצוין כי במהלך החקירה הירבה המשיב לאיים על שוטרים וחוקרים בפניהם, בעת ביצוע פעולות שונות.

פחימה הוא תושב קריית שמונה, בן 48 ואביה של קצינת משטרה. הוא היה בן זוגה של האם ונבדקת האפשרות כי הוא לוקה בנפשו. בהארכת מעצרו בשבוע שעבר בבית משפט השלום ברמלה, הכחיש החשוד את המעשים המיוחסים לו וצרח בצאתו מבית המשפט כי "תופרים לו תיק".

לחשוד, מסגר במקצועו, בת  ושני בנים. בניו מסוכסכים עמו כבר שנים רבות. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הייתה לו גם מאהבת בבת ים, וגם שם ערכה המשטרה חיפושים במהלך החקירה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

"מבתר הגופות" - סיקור מיוחד:

הטבעת סביב ה"מבתר" מתהדקת

גופה מבותרת נמצאה בנחל אלכסנדר

גופת אישה נמצאה בפח אשפה בר"ג

האם מדובר ברוצח סדרתי שפועל במדינה?

הערכה: יש קשר בין שתיים מהגופות