אסי דיין: "לא זוכר מי אבי, הוא כבר רחוב"

אסי דיין וסניגורו ניסו לשכנע את ביהמ"ש לא לשלוח אותו למאסר בשל תקיפת חברתו. "הוא חסר כל וחי על חשבון אמו", אמר עורך הדין. "הוא אושפז בבתי"ח פסיכיאטריים, יש חשד שעבר דימומים מוחיים והתמכר לריטלין"

מצב בריאותי לא תקין, המשך אשפוזים פסיכיאטריים, חשש לדימום תוך מוחי ועוני - קשה להאמין, אך זהו מצבו הנוכחי של השחקן והבמאי אסי דיין. מצבו העגום נחשף היום בבית משפט השלום בתל אביב במסגרת שלב הטיעונים לעונש במשפט בו הורשע בתקיפת בת זוגו. "אני כבר לא זוכר מי זה אבי", אמר דיין בתום הדיון על אביו שר הביטחון לשעבר משה דיין. "הוא כבר רחוב ב(שכונת) יד אליהו".

דיין יכול לפחות להיות מרוצה מעובדה אחת: השופט שיחרר אותו עד למתן גזר דינו, והוא לא ייאלץ יותר לשהות במעצר בית. בעוד הפרקליטות דורשת למצות עם דיין את מלוא חומרת הדין ולהטיל עליו מאסר בפועל ופיצוי כספי, ביקש סניגורו של השחקן, עו"ד איתי בן-נון, להקל על מרשו נוכח מצבו הקשה.

"מהו עונשו של אשם ששמו אינו אסי דיין?", שאל בן-נון בדיון. "אדם שמצבו הבריאותי והכלכלי כפי שהוא. בחייו אושפז פסיכיאטרית מספר פעמים, בפעם האחרונה רק לפני מספר ימים". עורך הדין סיפר כי רק לאחרונה נאלץ דיין לעבור בבית החולים בדיקת סי.טי - בדיקה המעלה חשד לכך שעבר מספר דימומים תוך מוחיים.

"ניצלה חולשתו לריטלין"

"האיש חסר כל וחי על חשבון אימו", הוסיף בן-נון שביקש להדגיש כי בסופו של דבר, האירוע האלים היה חד-פעמי בלבד. בן-נון אף הוסיף כי בת הזוג "ניצלה את חולשתו של דיין והתמכרותו לריטלין, וכי אסי ניסה להתרחק ממנה, אך היא דבקה בו בכל אשר פנתה".

בעוד עורך דינו בחר את מילותיו בקפידה בתוך הדיון, דיין עצמו העביר מסר דומה במילותיו שלו מחוץ לדיון. "כבר שלוש שנים היא חיפשה אותי עם הדבר הזה", סיפר דיין על המתלוננת. "היא בן אדם שהתעלק עליי ועל שמי". למרות הדברים הקשים, לדיין היה חשוב להבהיר: "אני מוכן להכיר בילדה ובתינוק, זה להחלטת בית הדין לענייני משפחה, אבל אם היא רוצה גם להתפרנס ממני, זו בעיה".

בפרקליטות, מנגד, הדגישו, כי בניגוד לרצון בת הזוג להקל על עונשו של דיין בתחילה, עתה היא דורשת דווקא למצות איתו את הדין. הפרקליטות אף הציגה מכתב בנושא שכתבה המתלוננת, ונציגת הפרקליטות סיפרה כי הרצון הראשוני שלה להקל נבע כתוצאה "מפחד ובלבול" שהיא חשה. דיין מצדו טען כי השינוי בעמדת בת הזוג נובע מכך שלא נענה לדרישותיה הכלכליות.

"מדובר באלימות חמורה כלפי המתלוננת שהייתה מצויה בשלבים הראשונים של היריונה", אמרה נציגת הפרקליטות, והזכירה כי בתסקיר הפסיכיאטרי שנעשה לדיין הוא נמצא כשיר לעמוד לדין.

את השיחה עם העיתונאים לאחר הדיון ניצל דיין לספר קצת על חייו בביתו של כושי רימון בפונדק 101 בערבה, שם הוא שהה במעצר בית. "התקופה בפונדק הייתה שלווה מדי", סיפר דיין. "מי שמעוניין בהרבה אבנים וכלום יכול לקבל את זה. כושי אדם קדוש. רק אחרי ארבעה חודשים התעוררתי לחיים מבחינת היצירה". דיין הוסיף כי בזמן שהותו שם עסק בכתיבת סדרה חדשה שהוא קורא לה - באופן אירוני - "מכורים".

איום בסכין ותקיפה

בית המשפט הרשיע לפני כשלושה חודשים את דיין במסגרת הסדר טיעון בתקיפה ובאיומים. דיין ובת זוגו בת ה-33, שהגישה נגדו את התלונות, התפייסו והתנשקו בתום אותו הדיון. דיין אמר על ההיריון של בת זוגו: "נעשה בדיקה, ואם יתברר שבבטנה של זוגתי יש את בני - לא אתכחש לכך".

דיין הורשע באיום בסכין, תקיפה ואיומים. סעיף המבוא לפיו הנתקפת היתה בהיריון בעת האירוע הוסר, וכך גם סעיף התקיפה בסכין.

בכתב האישום המקורי שהוגש לבית המשפט הואשם תחילה דיין בתקיפה, גרימת חבלה ואיומים. על פי כתב האישום, תקף דיין בשלושה אירועים שונים את בת זוגו לחיים. הוא גרם לה לחבלות קשות בפניה ובידיה, תוך שהוא מאיים על חייה. במקרה נוסף הוא מואשם כי תקף אותה תוך שהוא מחזיק סכין מטבח בידו. על פי הסדר הטיעון, דיין הודה והורשע רק במקרה אחד של תקיפת בת זוגו.

דיין הודה בחקירתו באירועים המיוחסים לו ואמר: "האיום עם הסכין היה רק לדוגמה, ולא התכוונתי לרצוח אותה. נתתי לה מכה ולא אגרוף. אם הייתי נותן אגרוף זה היה נראה אחרת. אמרתי לה שאם היא תמשיך אני אקח סכין וארצח אותה".

אסי דיין הסתבך - סיקור מיוחד:

דיין: "אני כמו גירוד בחוטם לעומת טופז"

המתלוננת: אסי דיין ממשיך להטריד אותי

דיין שוחרר למעצר בית: צריך לאשפז את המדינה

בת הזוג: "הוא רדף אחרי עם סכין"

אסי דיין מסניף מול המצלמה

אסי דיין משחק אותה אלוהים

אסי דיין מתגעגע לאבא שלו 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק