עונשו של מיכאל מור: מאסר בפועל והרחקה מנהריה

העבריין שסחט באיומים שופטים ושוטרים יכול לחייך. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, בעוד פחות מ-3 חודשים הוא ישתחרר מהכלא במסגרת הסדר טיעון. הבית שלו בנהריה יישאר מיותם לפחות בשנה הקרובה, שכן על מור נאסרה הכניסה לעיר. חברו: "הוא צדיק שבצדיקים", השר לביטחון פנים: "העונש - רוח גבית לפשיעה"

בית משפט השלום בנצרת גזר בצהריים 11 חודשי מאסר בפועל על העבריין מיכאל מור, שהורשע בעשרות מקרים של סחיטת שוטרים ושופטים, ואף איים על חייהם. מכיוון שמור כבר ריצה שמונה חודשי מאסר, משמעות ההחלטה היא כי הוא ישוחרר מכותלי הכלא בעוד כחודשיים בלבד. את הסדר הטיעון שגובש עם פרקליטיו של מור חשף לראשונה כתב חדשות 2 גיא פלג לפני כחודשיים וחצי.

בנוסף קבעה השופטת יפעת שטרית כי על מור, שהורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, תיאסר הכניסה לנהריה למשך 13 חודשים, ויהיה עליו להתגורר דרומית לחיפה. כמו כן נגזרו עליו עונשי מאסר על תנאי.

חבריו ושותפיו העסקיים של מור ליוו אותו היום לבית המשפט, והביעו סיפוק מההחלטה. "הבן אדם הזה הוא הצדיק שבצדיקים", הסביר אחד מהם. "סתם מחפשים אותו". גם עורכי דינו של העבריין לא התאכזבו. "בית המשפט קיבל את הטיעון שלנו, ואנו חושבים שזה עונש סביר", ציין אחד מהם.

השר לביטחון פנים: "העונש - רוח גבית לפשיעה"

בפרקליטות מחוז צפון הסבירו כי הם ביקשו להטיל על מור עונש של שנתיים מאסר, אך הדגישו כי חשוב היה לפעול למען הרגעת הרוחות בעיר. "אנחנו מקווים שגל האלימות ששטף את נהריה כבר מאחורינו", אמרו בפרקליטות.

השר לביטחון פנים, יצחק אהרנוביץ', היה הרבה יותר נחרץ בתגובתו לגזר הדין. "העונש הקל למי שאיים על שוטרים ושופטים, נותן רוח גבית לפשיעה", אמר השר לאחר הכרעת בית המשפט והוסיף כי "יש לזכור שמדובר במקרה חמור ביותר של אחד מראשי ארגוני הפשע שאיים על שופטים ושוטרים בישראל. גובה העונש המשאיר לריצוי חודשים ספורים בלבד, מעביר מסר קשה מאוד".