"לזכות את פיזם, אין כלום נגדה"

ההגנה של האם המואשמת ברצח בתה רוז קראה לבטל את כתב האישום. "חלפה כמעט שנה ואין ראיות שיכולות לבסס את אשמתה", אמרה הסניגורית. התביעה ציטטה מכתב האישום, ופיזם פרצה בבכי. ביהמ"ש לא מבטל את האישום

צוות ההגנה של מארי פיזם, המואשמת ברצח בתה רוז, לא מסתפק רק בניסיון להשיג הסדר טיעון מקל, וכעת חותר לזיכוי מלא של האם. בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה טענו הבוקר הסניגוריות דינה של פיזם, עו"ד רויטל סוויד ועו"ד מירב גרינברג, כי טרם הוצגו ראיות אשר יכולות להביא להרשעתה של מרשתם. בית המשפט דחה את הטענות, וקבע כי ההליך המשפטי יימשך כמתוכנן.

"חלפה כמעט שנה ואנחנו נמצאים בשלהי פרשת התביעה, שלא הצליחה להביא אף מערך ראיות שיכול לבסס אשמתה של הנאשמת בעבירת הרצח המיוחסת לה", אמרה עו"ד סוויד. "מדובר בכתב אישום שאין לו אח ורע. כתב אישום שלא ברור ממנו מהי טענת התביעה".

לדברי הסנגורית, כשלה התביעה לספק מערך ראיות לבסס את אשמת פיזם, ולכן יש לזכותה או לבטל את האישומים נגדה. "הנאשמת אמורה להתגונן מול קשת רחבה שהיא לא יודעת מה היא", אמרה עו"ד סוויד. "כתב האישום לא מדבר על חלקה של הנאשמת, ולכן אי אפשר לבחון האם הצליחה התביעה להוכיח את אשמתה. היו כאן עדים שלא אמרו מאום מלבד רכילות משפחתית וחברתית".

מארי שמעה את האישום ובכתה

התובעת, עו"ד אנה אבידוב, מיהרה להגיב לטענות החמורות, ושללה אותן על הסף. "בחקירותיה מארי מספרת כיצד היא שונאת את רוז, שהיא לא מרגישה כלפיה אהבה, בלוק רגשי - תיארה זאת", ציינה עו"ד אבידוב. "היא עושה פיפי בכל מקום, כמו כלב. אני לא יכולה לראות אותה בעיניים, אני צריכה לנקות את הפיפי שלה?". לשמע התיאורים הקשים נשברה פיזם, ומיררה בבכי במשך דקות ארוכות. 

"אנחנו עומדים מאחורי האישום ברצח, או לפחות אשמה בשידול לרצח", הוסיפה התובעת. "מובן שמהאירוע שנשמע עולות עבירות נוספות ורבות. בנוסף לרצח ושידול לרצח - גם הזנחת קטין ונטישת קטין, שיבוש מהלכי משפט ובדיית ראיות".

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2