תאונת הקטנוע של דנית: החבר עישן סמים לפני?

שלושה חודשים אחרי תאונת הקטנוע הקטלנית בה נהרגה דנית בראל ברעננה, נהג הקטנוע - מי שהיה החבר שלה שי קלדרון - מואשם בבית המשפט בגרימת מותה ברשלנות. קלדרון,מואשם כי נהג תחת השפעת חשיש בעת התאונה, אולם גם היום הוא ממשיך להכחיש הכל

אחרי שאיבד את חברתו בתאונה, היום הוא מואשם: בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה הגיש הבוקר כתב אישום נגד שי קלדרון בן ה-20 מרעננה בגין גרימת מוות לחברתו דנית הראל, בתאונת קטנוע לפני כשלושה חודשים.

קלדרון מואשם בגרימת מוות בנהיגה רשלנית ובנהיגה תחת השפעת סמים. על פי כתב האישום, הצעיר לא נהג באופן סביר כשבגופו שאריות סם מסוכן מסוג חשיש, סטה אל עבר אי-התנועה ללא כל סיבה מוצדקת ולא בלם במועד על מנת למנוע את התאונה ובכך גם את מותה של דנית.

קלדרון עדיין מחזיק באותה הגירסה בה החזיק מאז התאונה. הוא טוען שהוא אינו נושא באחריות למותה של דנית, אלא מכוניות שנסעו סביבו וסינוורו אותו. אלא שמצלמות האבטחה באזור הראו כי בשעות הלילה המאוחרת לא היו מכוניות על הכביש, כך שגרסתו מוטלת בספק רב.

"זו הייתה תאונה רגילה, זה קורה לכל אחד", אמר קלדרון היום בבית המשפט. "הם טוענים שזה היה תחת השפעה - אני טוען שלא".

ההורים שלה לא אהבו את הקשר איתו

ב-20 ביוני שי בן ה-20 וחברתו דנית בראל בת ה-17 נסעו ביחד על הקטנוע לאחר ששי אסף את דנית מביתה בדרכם אליו הביתה. סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר איבד קלדרון שליטה על הקטנוע ופגע בעץ. בראל נפצעה אנוש בתאונה, ונפטרה בבית החולים. קלדרון נפצע קל בתאונה.

"החייתי אותה, הנשמתי אותה וכבר ירד לה דם מהאף", הוא שחזר את הרגעים לאחר התאונה. "בכיתי וצעקתי: איפה האמבולנס?".

שי ודנית יצאו במשך שנתיים, לאחר שהכירו דרך חברה. החברים מעידים שהיא פרחה בעקבות הקשר, למרות שההורים לא תמיד ראו אותם באור חיובי. ההורים של דנית עשו הכול כדי להרחיק אותה ממנוף, אפילו שלחו אותה לפסיכולוג שיגרום להם להיפרד. אמנם מיד לאחר התאונה הם רצו להאמין לקלדרון ולגרסתו, אבל היום הם כבר לא מאמינים לו וחוששים כי יימלט מהדין.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק