יגאל עמיר רוצה לצאת מהבידוד - ולעבור לאגף תורני

רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל הגיע הבוקר לבית המשפט, לדיון בבקשתו לעבור כלא ולצאת מאגף ההפרדה בו הוא שוהה, משום שהוא "מתחזק" ורוצה ששותפיו לאגף יהיו דתיים כמוהו. באגף התורני בכלא איילון, אליו מבקש עמיר לעבור, יושב גם השר לשעבר שלמה בניזרי. המדינה מתנגדת לבקשה, גם השב"כ, והשופט עוד לא הגיע להחלטה

לרוצח רבין יש בקשות: יגאל עמיר הובא היום לבית המשפט המחוזי בנצרת, לדיון בבקשה להוציא אותו מאגף הפרדה בו הוא שוהה בכלא שאטה. ההחלטה בעניינו נדחתה עד שהשופט יצחק כהן יבחן את החומרים המשפטיים.

עו"ד אבי מוסקוביץ' מהסנגוריה הציבורית, פרקליטו של עמיר, העלה מספר אפשרויות לתחלופה, בהן האגף התורני בבית הכלא איילון, בו מרצה השר לשעבר שלמה בניזרי את עונשו .

הבאתו של עמיר לבית המשפט היא חלק מנוהל רגיל, בו אסירים המצויים בהפרדה מובאים בפני שופט מדי חצי שנה על מנת שיאשר את השארתם בבידוד. זאת, לאור בקשתה של המדינה להשאירו בהפרדה.

השב"כ הציג מסמכים סודיים בדיון

לטענת המדינה, אם יצא מהפרדה יוכל רוצח ראש הממשלה ליצור קשר עם אסירים אחרים ולהפיץ את תורת הימין הקיצוני. בנוסף טוענת ההגנה כי עמיר מצוי בסכנה עקב רצונם של אסירים אחרים לפגוע בו. גם נציגי השב"כ הגיעו לדיון והציגו מסמכים סודיים שיחזקו את בקשת המדינה להשאירו בהפרדה.

התשובה בדבר בקשתו של עמיר טרם נקבעה. השופט שבפניו הובאה בקשתו של עמיר החליט לדחות את הדיון עד להודעה חדשה, לשם בחינה לעומק של חומרי התביעה וההגנה.

עמיר שהה בכלא רימונים, אך הועבר לכלא שאטה לפני כחצי שנה בעקבות ראיונות שהעניק ללא הסכמת הנהלת הכלא לערוצי הטלוויזיה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק