שופט ה"אם המרעיבה": "הילד נראה כמו מישהו שיצא מאושוויץ"

בית המשפט המחוזי בירושלים המשיך היום לדון בעניין תנאי מעצרה של ה"אם המרעיבה". נציגת הפרקליטות התבטאה בחריפות והדגישה את מסוכנותה של האם. "הנאשמת היא אישה מניפולטיבית", ציינה. גם השופט לא חסך במילים קשות ואמר: "ראיתי את הוידאו וזה היה מזעזע - אחרי שהיא הוציאה את הצינורית, היא ניקתה את הרצפה"

האם המרעיבה בביהמ"ש, הבוקר (חדשות 2)

התבטאויות קשות במיוחד נשמעו הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים , בדיון שהתקיים בעניין תנאי מעצרה של האם הנאשמת בהרעבת בנה בן ה-3.

"הילד נראה כמו מישהו שיצא מאושוויץ", אמר השופט המחוזי משה רביד. "ראיתי את הווידאו וזה היה מזעזע. רואים איך אחרי שהאם מוציאה את הצינורית מהילד, והיא עוד מנקה את הרצפה שלא יראו את הדליפה, ראיתי איך היא עושה את זה, ועדיין אין שום גירסה אחרת לדברים".

נציגת הפרקליטות הוסיפה אמירות חריפות: "הנאשמת היא אישה מניפולטיבית ומתוחכמת", הדגישה הפרקליטה, "היו קשרים טובים בינה לבין הצוות הרפואי, עד שעלו תלונות".

"התנהגותה של האם היא בלתי נסבלת, לא רציונלית, ואנחנו לא יודעים מה הגבולות או המניעים שלה", הוסיפה התובעת, "לכן אנחנו צריכים לנהוג בזהירות מוגברת כלפי ח' והילדים האחרים".

האם בדיון: הילדים שלי בטראומה ממעצרי

"הדבר הכי קרוב ללב של אמא חרדית הוא הילדים, אני אמא כזאת ואני אהיה אמא כזאת עד 120", אמרה האם הנאשמת בבית המשפט. "הדבר הכי חשוב לי בחיים זה לא עבודה ולא כסף ולא בית גדול, זה הילדים וזה השלווה של הילדים, וזה מה שאתן לילדים שלי. בבוא העת יבוא הסבר על כל דבר ודבר למרות שעעכשיו זה נראה הכי שחור שאפשר".

האם מתארת את יחסה לילדים: "הקרבתי הכל עבורם, לא היה ערב שהם לא שמעו סיפור מאמא , חיבוק ונישוק מאמא. עכשיו הילדים עברו טראומות נוראיות , הם עברו טראומה של אימא שיושבת בבית סוהר. הילדים שלי חוזרים מהבית ספר ורוצים אמא פרטית. הילדים שלי מאד קשורים לאמא, הילד בן ה- 7 עמד ליד המונית ואמר לי 'אמא תבטיחי שתהיי באחת בבית'".

האם חזרה והדגישה כי אין לה תחליף וכי ילדיה בטראומה כתוצאה ממעצרה. "הילדה שלי בת 9 לא נרדמת עד אחת בלילה, היא לא מסוגלת להירדם. שומו שמיים מה שהמדינה רוצה לעשות לילדים שלי? הם רוצים לקחת את הילדים מאמא, הם רוצים לעשות אותם למסכנים ברחוב".

השופט: איפה רגש האמהות שלך?

"אני בהריון, יש לי עובר בסיכון והרופאים שאני מביאה אותם לבית הם כל הזמן כותבים שהעובר במצוקה, האם תהיה אחריות למדינה שהם הרגו תינוק?".  

השופט פנה אל האם ושאל אותה מדוע עזבה פגישה עם בנה באמצע. "איפה רגש האמהות שלך? בגלל שלא מצאת בעינייך סידורי הפגישה את הולכת, אני חושב שזאת הטראומה הכי גדולה, כאמא היית צריכה לוותר על הכל כדי לפגוש את הילד שלך", אמר השופט.

האם השיבה: "הילד היה מבולבל לגמרי, נכנסתי לחדר ואמרו לי בפירוש שהעובדת הסוציאלית עומדת ליד הילד -  מי שהרסה את החיים שלי ואת החיים של הבן שלי. לא הצלחתי לחבק את הילד שלי כי נכנסתי להיסטריה".

 בית המשפט: קיימת תשתית ראייתית למסוכנות

"במכלול הראיות שהוגשו לתיק בית המשפט קיימת תשתית ראייתית המבססת סיכוי סביר להרשעת האם בעבירות המיוחסות לה בכתב האישום" - כך קבע בחודש שעבר השופט משה רביד, בעקבות דיון על תנאי מעצרה של "האם המרעיבה".

בהחלטתו קבע השופט כי אין להקל בתנאי המעצר של האם בשל העובדה כי היא עלולה להיות מסוכנת לכל ילדיה, ולא רק לילד ח', בו היא נאשמת כי התעללה והרעיבה.

"לאור החשד כי פגעה גם בילדיה האחרים, בנסיבות בהן טרם נעשתה בדיקה של גורמי המקצוע, קיים חשש למסוכנות רחבה יותר שאינה מצומצמת רק לח'. בהעדר שיתוף פעולה של המשיבה בקיום החלטות בית המשפט, עלול הדבר לחזק המסקנה האפשרית כי המשיבה מסוכנת גם לשאר ילדיה" - ציין השופט בהחלטתו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

כתב האישום המלא נגד "האם המרעיבה"

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?