השותפים של בניזרי לתא: הרוצח עמי פופר והח"כ לשעבר עופר חוגי

טרם כניסתו לכלא, הרגיע השר לשעבר את תומכיו שהגיעו למחות על כניסתו לכלא והצהיר "אני אמצא את הפינה שלי, אני אוכל ללמוד". זמן פנוי בטוח לא יחסר לו, אך נראה שגם שותפים ללימודים יהיו לו: בניזרי חולק את תאו בכלא מעשיהו עם הח"כ לשעבר עופר חוגי, ועם עמי פופר שהורשע ברציחת שבעה פלסטינים וחזר בתשובה

בניזרי בדרכו לכלא. בשבוע שעבר (חדשות 2)

ספק אם שלמה בניזרי ציפה לחברותא כזו בכלא מעשיהו. השר לשעבר, שהורשע בעבירות של לקיחת שוחד והפרת אמונים, חולק את החלל בבית הכלא עם שני אסירים חזקים באמונתם: האחד חבר לשעבר במפלגת ש"ס והשני רוצח שחזר בתשובה. את הדיווח פירסם לראשונה האתר "חרדים".

טרם תחילת ריצוי עונשו, התייחס בניזרי לכאבם של תומכיו שהגיעו להפגין בשערי מעשיהו ואמר "הענישו אותם, לא אותי. אני אמצא לי את הפינה שלי, אני אוכל ללמוד". ואכן, נראה שבניזרי יוכל ללמוד, ולא לבד.

אחד משותפיו לתא הוא חבר הכנסת לשעבר מש"ס, עופר חוגי, שלמד איתו בחברותא במשך זמן רב. חוגי מונה לחבר כנסת עם התפטרותו של יאיר פרץ, שנאלץ לסיים את תפקידו לאחר שהורשע בקבלת דבר במרמה.

בסוף שנת 2006 הורשע חוגי עצמו בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות בעת שכיהן כמנכ"ל מוסדות "אור החיים". בעקבות הרשעתו גזר בית המשפט על חוגי שנתיים מאסר בפועל, אותם כאמור הוא מרצה החל מהשבוע שעבר,לצדו של בניזרי.

בחוץ: עצומה לשחרורו של בניזרי

השותף השני לתא של בניזרי הוא עמי פופר, שנשפט לשבעה מאסרי עולם ועוד 21 שנות מאסר בגין רצח של שבעה פלסטינים. במהלך מאסרו חזר בתשובה והתקרב לחוגי הרב החרדי חיים קנייבסקי. את לימודיו בכלא, יוכל בניזרי לקיים עם פופר, שנישא לתושבת קנדה שמשתייכת למשפחה של תומכי כהנא.

בזמן שהשלושה יעשירו את ידיעותיהם בהלכות ובגמרא, מתנהלת מחוץ לכלא - ובתוך רשת האינטרנט - עצומה לשחרורו של בניזרי. העצומה קוראת לנשיא המדינה, שמעון פרס, לחון את השר לשעבר "שדואג רבות לכלל העם בישראל ויושב כעת במאסר לתקופה ממושכת". נכון לעכשיו חתמו על העצומה יותר מ-500 גולשים, כאשר היעד המוצהר הוא לא פחות ממיליון תומכים.

במקביל זוכה בניזרי גם לדף משלו ברשת החברתית פייסבוק, כאשר תומכיו של העבריין המורשע מעלים שוב את הטיעון העדתי. "די לממסד האירופאי במדינה", נכתב באתר. "חנינה לשלמה בניזרי מיד וקבירת השד העדתי השורץ בקרבנו יום ביומו".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק  

השר בניזרי נכנס לכלא: סיקור מיוחד

איך הגיב בניזרי לעונשו של הירשזון?

דרעי חוגג קאמבק - בניזרי נפרד מהחברים

בניזרי: "אני מספיק חזק להתמודד"

בניזרי השווה את עצמו לדודו טופז

מיוחד: חתונת בתו של שלמה בניזרי