מנתח הלב זוכה מאשמת גניבה ושוחד: "נמצאו פגמים בחומר הראייתי"

פרופ' ארם סמולנסקי, רופא בכיר שניהל את המחלקה לניתוחי לב בבית החולים "שיבא" תל השומר, זוכה היום מאישומי הגניבה והשוחד שיוחסו לו בשלוש השנים האחרונות. "ניסו לשים לי רגליים", אמר המנתח בהתרגשות לאחר פסק הדין

פרופ' סמולנסקי, היום בבית המשפט (חדשות 2)

בית המשפט השלום בתל אביב זיכה הבוקר את פרופסור ארם סמולנסקי, מנתח לבבכיר  שהואשם בשמונה סעיפים של עבירות שוחד וגניבה. "מצאתי פגמים בחומר הראייתי", כתבה השופטת בפסק הדין - ונתנה את האות לאנחות הרווחה וצהלות השמחה באולם. השופטת נימקה את ההחלטה לזכות את סמולנסקי בחוסר ראיות מספקות.

"במשך המשפט טיפלתי בהרבה חולים ובהרבה מקרים של הצלת חיים", אמר פרופ' סמולנסקי מייד לאחר הישמע פסק הדין. "בית המשפט אמר היום את דברו ואני שמח שאוכל להמשיך לטפל בחולים".

פרופסור סמולנסקי נחשב לאחד ממנתחי הלב הבכירים בישראל. מהדיונים במשפטו לאורך השנים עולה כי הוא הסתבך בעקבות אי הסדר שאפיין את עבודתו מאחורי השולחן במשרדו. לדבריו, הכספים שעברו דרכו נעלמו כי "ידע להיות רופא טוב, אך לא ידע להיות מנהל אדמינסטרטיבי טוב". אפילו מזכירותיו טענו כי הן אינן יודעות כיצד לפתוח את המכתבים על שולחנו.

"רצו לשים לי רגליים" 

סמולנסקי נעצר בשנת 2004, בזמן שניהל את המחלקה לניתוחי לב בבית החולים "שיבא" תל השומר. לכל אורך המשפט טען כי החשדות נגדו התפתחו בעקבות רצונם של רופאים אחרים "לשים לו רגליים", כלשונו.

בהחלטתה ביקרה השופטת את חוסר הסדר וצרות העין ששררו במחלקה, מה שלדבריה גרם לבסוף לאובדן תרומות לבית החולים.

לפני כשמונה חודשים הורשע ד"ר ג'קי סרוב, שהיה מנהל חדר המיון בבית החולים איכילוב בתל אביב, בקבלת שוחד מהעבריין אסי אבוטבול, ראש משפחת הפשע מנתניה. כיום נמצא ד"ר סרוב בהליכי ערעור על גזר הדין.