ימיני: "הבנתי שקרה משהו חמור, אבל הייתי מסטול מת"

שלום ימיני, המואשם בהריגתה של מיטל אהרונסון בתאונת ה"פגע וברח" בת"א לפני כ-11 חודשים, הגיע הבוקר להעיד לראשונה בביהמ"ש. "הייתי רדום מאחורה, ופתאום היה בום רציני - כמו פיגוע", אמר והכחיש כי נהג ברכב בזמן התאונה: "בכלל הייתי בשלילה". על רגע התאונה: "הבנתי שמה שקרה חמור, אבל הייתי בסטלה, הייתי מסטול"

בבית המשפט המחוזי בתל אביב עלה היום שלום ימיני לראשונה לדוכן העדים, וסיפר את גרסתו באשר למה שהתרחש באותו הלילה. ימיני מואשם יחד עם חברו הטוב שי סימון בהריגתה של מיטל אהרונסון ז"ל בתאונת ה"פגע וברח" בתל אביב לפני כ-11 חודשים.

"הייתי רדום מאחורה, ופתאום היה בום רציני - כמו פיגוע", אמר ימיני תוך שהוא מכחיש פעם נוספת כי נהג ברכב בזמן הפגיעה באהרונסון. "האוטו התחיל ממש לעוף ימינה ושמאלה, הייתי בטוח שאנחנו עושים תאונה. אני מסתכל על שי (סימון) והוא אומר לי - 'נכנסתי בהם, נכנסתי בהם'", המשיך ימיני. "הבנתי שמה שקרה זה חמור, אבל הייתי בסטלה, הייתי מסטול מת".

לדבריו של ימיני, הוא לא ידע מה לעשות. "יצאתי משם, הלכתי ברגל, לקחתי מונית ונסעתי לכיוון הפיצה. המונית עברה דרך התאונה, ראיתי אנשים תופסים את הראש".

על הטענה כי התחלף בנהיגת הרכב עם שי סימון מיד לאחר התאונה, אמר ימיני: "הכל סיפור של פיטר פן, לא היה שום דבר". הוא שב והדגיש כי בזמן הטענה, הוא כלל לא יכול היה לנהוג על פי חוק. "הייתי שלול רישיון כבר שלוש או ארבע שנים , לא נהגתי מאז השלילה", אמר.

סימון: "הוא אמר לי לנקות את הרכב" 

לפני כשלושה חודשים מסר סימון את עדותו בפעם הראשונה במשפט. "הסתכלתי קדימה ופתאום ראיתי דמות. צעקתי "שלום!", אבל לא הספקתי לצעוק את כל המילה לפני שפגענו. לא יכולתי להרגיש כלום, הייתי קפוא", אמר שי סימון בעדות, תוך שהוא טוען כי שלום ימיני הוא שנהג ברכב.

עדותו של סימון לא עברה בשקט בבית המשפט. "הוא אמר לי - תנקה את הרכב, שלא תהיה טביעת אצבע אחת", סיפר סימון על הרגעים שאחרי הפגיעה במיטל. בשלב זה התפרץ ימיני לדבריו ואמר לו: "תסתכל לי בעיניים ותגיד את זה".

סימון המשיך בשלו: "שלום אמר לי - אם זה יוצא מהאוטו אני משמיד אותך, מחסל אותך". הוא התייחס בעדותו גם להימלטות מהשוטרים, לפני הפגיעה במיטל: "רציתי לחזור, אבל שלום אמר לי: 'מה אתה, סתום?!'.

"יש לך הזדמנות אחרונה לומר את האמת"

סימון התייחס גם לקשר שלו עם ימיני. השניים היו בעבר חברים טובים מאוד. "ידעתי על העבר של שלום, שהוא ישב על הריגה. ידעתי שיש לו גם משרד להלוואות כספים", אמר.

עוד לפני פתיחת הדיון, נרשם אירוע חריג בבית המשפט. ימיני פנה בטון מאיים לחברו לשעבר ואמר לו: "יש לך הזדמנות אחרונה לומר את האמת". השופט צבי גורפינקל, ששמע את האיום, מיהר להגיב לימיני: "אל תיתן פה הזדמנות אחרונה, אתה לא כומר בכנסייה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק