האם מאיר אברג'יל יוסגר לארה"ב?

לפני שלוש שנים נעצר אברג'יל בחשד להפעלת רשת הימורים ארצית במסווה של קפה-אינטרנט. אם יוגש בקרוב כתב אישום בפרשה, להרבה אנשים ייגרם כאב ראש מאחר ואברג'יל צפוי להיות מוסגר לארה"ב, ואילו הדיון בפרשת ה"קפה אינטרנט" אמור להתקיים בישראל

רגע לפני הסגרתו לארה"ב, מאיר אברג'יל הגיע הבוקר לבית משפט השלום בתל אביב, הפעם בניסיון לקבל חזרה שתי מכוניות שהחרימו לו השלטונות במהלך פרשת ה"אינטרנט קפה". "מפלים אותי בגלל התקשורת", תקף בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

בחודש יוני 2006 נעצר אברג'יל יחד עם רונן ושוני גבריאלי בחשד שהפעילו רשת הימורים ארצית במסווה של בית קפה-אינטרנט. במהלך המעצר, הוחרמו לאברג'יל שני רכבים מסוג מרצדס וב.מ.וו, שלטענת סניגורו של אברג'יל, אבי עמירם, בכלל שייכים לאשתו.

במהלך הדיון התפרץ אברג'יל מספר פעמים לדבריו של נציג הפרקליטות בטענה כי מפלים אותו ביחס לבני משפחת גבריאלי המעורבים בפרשה, שכבר קיבלו את מכוניותיהם מסוג קאדילק ומרצדס שהוחרמו.

אברג'יל ידרוש: משפט בפרשת האינטרנט-קפה בישראל

עוד עלה במהלך הדיון כי כתב אישום בפרשת הקפה-אינטרנט צפוי להיות מוגש כנגד אברג'יל בזמן הקרוב, מה שעלול להוות כאב ראש לא קטן ליועץ המשפטי לממשלה, מאחר ואברג'יל צפוי להיות מוסגר לארה"ב בקרוב, ואילו הדיון בפרשת ה"קפה אינטרנט", ככל הנראה ייאלץ להתקיים בגבולות ישראל.

"אני מודיע שבמידה ויוגש נגדו כתב אישום על "האינטרנט קפה" נבקש מהיועץ המשפטי לממשלה להעמיד אותו לדין פה, כך שההסגרה תיאלץ להידחות",סיפר עו"ד עמירם.ראוי להדגיש כי בסמכות הפרקליטת לחזור בה מכתב אישום מסיבות שונות, ובמקרה כזה, הוא יבוטל.

"אני לא מאמין שיגישו כתב אישום ואם כן זה לא נגדי כי אני לא האישיו בתיק הזה, אני נספח, ואני הנאשם הכי חלש בתיק הזה, וזהו", אמר אברג'יל בתום הדיון. "אני נערך למשפט וגם מוכן לנסוע".
עוד ציין אברג'יל כי האשמים העיקריים באפליה כלפיו הם אמצעי התקשורת: "מפלים אותי בגללכם",אמר "בגלל התקשורת, אתם הגורם העיקרי לכל מה שקורה".

מכתבי תמיכה בעבריין

אמנם אברג'יל מאשים את התקשורת, אך לחדשות 2 באינטרנט נודע כי דווקא בגלל החשיפה התקשורתית זוכה משפחתו של העבריין הבכיר לתמיכה לא צפויה מבחוץ. לאחרונה קיבלה אשתו, רינת, מכתב מאסיר ישראלי השוהה במאסר בארה"ב, בו הוא מזהיר אותה ואת בעלה מפני בית הכלא האמריקני.

במכתבו כתב האסיר הישראלי כי הכלא האמריקני קשה ומסוכן יותר מהכלא הישראלי ועליהם לנסוע למנוע את הסגרתו של בכיר ארגון הפשיעה לארה"ב. עוד כתב במכתבו כי הוא מזדהה עם כאבה של רינת ועם מה שעובר עליה.