הבוקר: קצב חוזר לספסל הנאשמים

הבוקר נפתח יום הדיונים השני במשפטו של הנשיא לשעבר משה קצב הנאשם בסדרה של עבירות מין ובהן שני מעשי אונס בשלוש עובדות בבית הנשיא. היום צפויים להעיד חמישה עדים מטעם התביעה שיחזקו את עדותה של ל' שטענה במשטרה כי קצב חיבק אותה בכח בניגוד לרצונה, בתם מסיבת יום ההולדת ה-60 שנערכה לקצב בלשכת הנשיא

בשעה זו נפתח יום הדיונים השני במשפטו של הנשיא לשעבר משה קצב, אשר נאשם בסדרה של עבירות מין ובהן שני מעשי אונס בשלוש עובדות בבית הנשיא. היום צפויים להעיד חמישה עדי תביעה שצפויים לחזק את עדותה של ל' מבית הנשיא, בטענה שקצב חיבק אותה בכח בניגוד לרצונה, בתום מסיבת יום ההולדת ה-60 שנערכה לו בלשכה.

שלב ההוכחות במשפטו של הנשיא לשעבר החל ביום שלישי בבוקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הדיון הראשון במשפט נמשך במשך כ-8 שעות ובו נשמעו נאומי הפתיחה של הפרקליטות וההגנה. הפרקליטות מציגה שורת עבירות מין שבוצעו לכאורה לאורך 20 שנה של עבודות ציבור, והחמורה שבהן - אונס באחת מהעובדות של קצב. בהמשך נפתח פרק הראיות והעדויות, ובראשן של ל' מבית הנשיא.

עו"ד ציון אמיר, אחד מפרקליטיו של קצב, ערך חקירה נגדית לאחר שמיעת עדותה אשר עשוייה להימשך גם בימים הבאים. המשפט יתנהל בלו"ז צפוף מאוד, במסגרתו ייערכו שלושה דיונים מדי שבוע בחודשיים הקרובים. זוהי מתכונת דיונים שלא הייתה בעבר, וכל הנאמר בו יוקלט בסיוע מערכת מיוחדת לתמלול הפרוטוקולים.

על פי החלטת הרכב השופטים בראשות השופט ג'ורג' קרא, המשפט יתנהל בדלתיים סגורות, כך שכלי התקשורת לא יוכלו להיכנס ולדווח מתוך האולם.

האישום: אינוס, מעשה מגונה בכוח והטרדה מינית

בכתב האישום מיוחסות לקצב עבירות של אינוס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה, הטרדה מינית, הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט. כתב האישום כולל רשימה של כ-50 עדים שיש לחקור.

מכתב האישום עליו חתום פרקליט המדינה משה לדור עולה כי במשך שנים ארוכות בהן כיהן בשורה של תפקידים ציבוריים בכירים במדינה, בהם שר ונשיא המדינה, ניצל קצב לרעה את מעמדו ומרותו בלשכות בהן כיהן כדי לקיים מגעים בעלי אופי מיני עם עובדות שהיו כפופות לו.

"הנאשם פנה לעובדות בהן מצא עניין מיני, נהג להחמיא להופעתן החיצונית, התעניין בנושאים אישיים ואינטימיים הנוגעים לחייהן הפרטיים, וכן ניסה ליזום עמן מגעים פיזיים, גם בניגוד לרצונן", לשון כתב האישום. "כדי להשיג שיתוף פעולה עם יוזמותיו המיניות, ניצל הנאשם את מעמדו לרומם, או לפגוע כחפצו. בין המעשים שביצע הנאשם בעובדות לשכתו: הטרדה מינית, מעשים מגונים ואינוס".

פרשת קצב - סיקור מיוחד:

הווידאופדיה: פרשת קצב

קצב היה על ספסל הנאשמים 8 שעות

בית המשפט קבע: משפט קצב בדלתיים סגורות

רשמית: פרקליטי קצב התפטרו מייצוגו

מקורביו של קצב: מזוז רצה את ראשו

נאום האימים: קצב נגד ערוץ 2

השתלשלות פרשת משה קצב

מאחורי הקלעים של חושף פרשת קצב

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק