הרג אדם במוט ברזל בגלל 400 שקל חוב - ונשלח לכלא

בית המשפט המחוזי בי-ם גזר היום 12 שנות מאסר על אלי אבשלום, שהורשע כי הרג באכזריות את נדב כהן ז"ל בגלל חוב כספי זעום. על פי כתב האישום, נעץ אבשלום מוט ברזל בעיניו של המנוח - והרגו. השופט כתב בהכרעת הדין: "האלימות הפושה בחברה אינה יודעת גבול או שובע"

מוות אכזרי - בגלל חוב של 400 שקל. צילום ארכיון (חדשות 2)

מאסר לגבר שהרג גבר אחר על רקע חוב כספי זעום: סכסוך שהחל בקניית תכשיטים הסתיים במוות אכזרי כתוצאה מנעיצת מוט ברזל בעינו של הקורבן. הדוקר, אלי אבשלום, נשלח היום ל-12 שנות מאסר בפועל.

על פי כתב האישום, החל ויכוח בין אבשלום לבין המנוח, נדב כהן ז"ל, לפני כשנתיים לאחר שאבשלום דרש 400 שקלים בעבור תכשיטים שרכש ממנו כהן.

נעץ מוט בעיניו של הקורבן

משסירב לשלם, החל אבשלום להטיח במנוח מכות אלימות באמצעות מוטות ברזל. מוט ברזל קטן הוא נעץ בעינו של כהן, ובמוט גדול יותר היכה אותו בגבו ובראשו - מכות שהובילו בסופו של דבר למותו של כהן.

הנאשם, גרוש בן 50 הוא אב לארבעה ילדים, שטרם מעצרו עבד כעצמאי והתגורר בבית אמו.
זו לא הייתה הפעם הראשונה בה היה מעורב בפעילות עבריינית. בעבר היה כבר הואשם בעבירות רכוש, סמים ואלימות, גם כלפי בת זוגו.

להגנתו הוא טען בבית המשפט כי פעל מתוך הגנה עצמית ושלמעשה הוא הותקף. מדברי הנאשם עלה,כי לא התכוון לפגוש את המנוח באותו היום, אלא רק לאיים עליו מילולית.

"האלימות הפושה בחברה הפכה לשגרת חיינו"

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים החליט שלא לתת משקל לרקע הבעייתי של אבשלום וגזר עליו, כאמור, מאסר בפועל של 12 שנות מאסר, זאת בנוסף לשנתיים מאסר על-תנאי וכן פיצוי כספי למשפחת המנוח בסך של 10,000 שקלים.

"האלימות הפושה בחברה אינה יודעת גבול או שובע", כתב שופט המחוזי צבי סגל בהחלטתו. "מעשים אלו הפכו, למגינת הלב, לשגרת חיינו, ואין לבית המשפט אלא לעמוד כחומה בצורה כנגד הללו המאיימים להפר סדר חברתי בסיסי".