המואשם ברצח: "אני לא חולה נפש"

כתב אישום הוגש נגד אבי דר בגין רצח בדם קר של בעלת הבית שלו ציפורה נחמו ז"ל, בירושלים. "הוא הצמיד אותה לקיר ודקר אותה בכל חלקי גופה", נכתב בכתב האישום. דר הביע את רצונו לעמוד לדין. "במשפט יצאו הרבה דברים שלא יהיו נעימים למשטרה", אמר המואשם ברצח. "הם רוצים לדחוף אותי לבית משוגעים"

בבית המשפט המחוזי בירושלים מוגש הבוקר כתב אישום בגין רצח נגד אבי דר, שעל פי החשד רצח בדקירות סכין רבות את ציפורה נחמו בירושלים. רגע לפני הקראת כתב האישום נגדו אומר הנאשם ברצח הוא "מצטער על מה שקרה".

על פי כתב האישום, דר, שהתגורר בדירתה של נחמו, היה מסוכסך עימה. "הנאשם רצח את המנוחה בדם קר", נטען בכתב האישום. "במהלך הוויכוח של השניים בדירה, נטל נטל הנאשם סכין קומנדו אשר אורך להבה כ-9 סנטימטרים, אחז בשערותיה של המנוחה, משך אותה ארצה ודקר אותה בכתף", נכתב בכתב האישום.

דר מואשם כי גם לאחר שבני הזוג שהיו עם נחמו בדירה בזמן הדקירה הצליחו להימלט, המשיך לתקוף את בעלת הדירה. "הוא הצמיד אותה בכח לקיר ושטח בפניה האשמות שונות, תוך שהוא חותך את פרצופה ודוקר אותה בכל חלקי גופה".

"אני לא חולה נפש", אמר דר בפתח הדיון. "יש כמה גורמים שמעוניינים לעשות ממני חולה נפש כדי שלא להגיע למשפט. במשפט יצאו הרבה דברים שלא יהיו נעימים למשטרה. הם התנהגו בצורה פלילית. אני כשיר לעמוד במשפט ואני מעוניין לעמוד במשפט. המשטרה מעוניינת לשים עלי חותמת של חולה נפש לדחוף אותי לבית משוגעים ושלא יהיה משפט. אני מאוד מצטער על מה שקרה".

"אבי דר נמצא בתנאי הסתכלות לבדוק האם היה אחראי למעשיו ואם הוא כשיר לעמוד לדין", אמר פרקליטו של דר, העו"ד אריאל הרמן מטעם הסנגוריה הציבורית. "הוא מעוניין לעמוד לדין. הוא משתף פעולה ומסכים להיבדק על ידי פסיכיאטר מחוזי. לא הייתה לו שום כוונה לגרום למותה של המנוחה".

השכנים טענו: "התרענו עליו פעמים רבות"

במערכת המשפטית מעריכים כי ניסיונותיו של דר לטעון לאי-שפיות לא צלחו, וכי שירות המבחן יקבע שהוא כשיר לעמוד לדין. בין השאר מעריכים כי ניסיונותיו של דר לנקות חלק מהראיות בדירה לאחר הרצח יפעלו לרעתו ויראו שהוא "מבחין בין טוב לרע".

תמי אולמן, עורכת דינו, אמרה אמש לחדשות 2 באינטרנט לאחר הרצח כי "הוא לא לוקח תרופות הקשורות למצבו". אולמן הוסיפה כי, הוא פשוט משוכנע שכולם בעקבותיו והשכנים הם אנשי משטרה שכולם מחופשים כדי לתפוס אותו".

השכנים ברחוב פיינשטיין בשכונת ארמון הנציב בירושלים, שם נרצחה ציפורה רחמו, טוענים כי הם התריעו במשך חודשים בפני המשטרה על שכנם האלים אבי דר.

כשנחמו נכנסה לדירה, על פי החשד, עם שוכרים חדשים, תקף אותה דר. "הוא קודם כל סירב לפתוח את הדלת, עד שהוא אמר לבעלת הבית 'תפתחי, את יכולה לפתוח את הדלת'", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יוסי כתר, השוכר שהגיע עם נחמו ז"ל ושהה עימה בדירה.

"אז כבר חשבתי שהוא לא 100%. אחר כך פתחנו את הדלת ונכנסנו, והוא היה פחות או יותר בסדר. הוא לא אמר כלום כמעט. רק כשהייתי בחדר האמבטיה והיא הייתה בסלון, שמעתי פתאום זעקות אז נכנסתי לשם, והיא כבר הייתה על הרצפה והוא משך את השיער שלה", הוסיף.

מאז הרצח: פי 2 דיווחים על סכסוכי שכנים

הרוצח מי-ם: סטודנט מצטיין לכלכלה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק