חייל מילואים תובע את העיתון השוודי: "הפרסום אסור ופוגעני"

עו"ד גיא אופיר החליט לא להמתין להתנצלויות של ממשלת שוודיה או של העיתון שפרסם את המאמר. אתמול הוא הגיש תביעה לביהמ"ש העליון בניו יורק והביע תקווה שהממשלה ומשרד החוץ יצטרפו לתביעה. "הכתבה מסיתה לגזענות ולביצוע מעשי מלחמה נגד יהודים, ישראלים וחיילי צה"ל", טען

לא מגנה. העיתון השוודי אפטונדבלט (חדשות 2)

ישראל אמנם תבעה התנצלות רשמית ממשלת שוודיה בעקבות המאמר השקרי שפורסם בעיתון השוודי הנפוץ לפיו חיילי צה"ל קוצרים איברים של פלסטינים, אבל עו"ד גיא אופיר מגבעתיים החליט שלא להמתין להתנצלות.

הוא הגיש אתמול לבית המשפט העליון בניו-יורק תביעה נגד העיתון השוודי "אפטונדבלט" בסכום של 7.5 מיליון דולר, בגין "עלילת הדם האנטישמית והמכפישה", לטענתו, שפורסמה בעיתון נגד חיילי צה"ל ונגד הכתב.

עו"ד אופיר, חייל בשירות מילואים בצה"ל, טוען כי הוא "משתייך לקבוצה נגדה הפיצו העיתון והכתב את עלילת הדם האנטישמית והגזענית, אשר מהווה הסתה לגזענות ולביצוע מעשי מלחמה נגד יהודים, ישראלים וחיילי צה"ל".

על פי כתב התביעה, הפרסום השקרי הופץ בכל רחבי תבל, לרבות בניו יורק, הן באמצעות האינטרנט והן באמצעות הפצה של העיתון השוודי בניו יורק על ידי הכנסיה השוודית Church of Sweden שברח' 48 והשדרה החמישית.

התביעה: "הפרסום אסור ופוגעני"

"לאחר חקירה מקיפה התברר שלעיתון יש נציגות קבע ברח' 38 בניו יורק, ולכן ניתן למסור את התביעה לעיתון השוודי, באמצעות השריף המקומי, ללא צורך במסירה בינלאומית", הסביר עו"ד אופיר. "משסגרנו את הפינות המשפטיות לאחר לילה של מחקר ממושך, הוחלט לתבוע. ישראלים רבים אשר היו בסוד העניין ביקשו לצרף את שמם כתובעים, וכעת נבחנת הצטרפות תובעים נוספים מישראל ומניו יורק".

בכתב התביעה טוען אופיר כי "הפרסום אסור ופוגעני הן על-פי דיני לשון הרע בניו יורק והן על פי כללי המשפט הבינ"ל האוסרים הסתה לגזענות ולמלחמה" וקרא לממשלת ישראל ומשרד החוץ להצטרף לתביעה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

עוד בנושא:

השרים נגד שוודיה: "אי אפשר להמשיך באדישות"

משרד החוץ על הכתבה בשוודיה: "ביב שופכין של הסתה גזענית חסרת בושה"

שגרירת שוודיה מגנה את הכתבה: "מזועזעת עד עמקי נשמתי"

שוודיה: לא נגנה את הפרסום האנטישמי