הפסיכיאטר אחרי הזרקת האינסולין: "הניסיון הראשון הוא גם האחרון"

חוות הדעת הפסיכיאטרית אחרי ניסיון ההתאבדות הראשון של דודו טופז נחשפת אחרי מותו. "ההתרשמות היא שטופז לא ישוב על אותו מעשה בעתיד", נכתב. בשב"ס מעיינים בספר שהחל לכתוב, ולאחר מכן הוא יועבר למשפחתו

כמעט כולם אומרים כי בכל הקשור להתאבדותו של טופז "הכתובת הייתה על הקיר". אך יותר ויותר מתברר כי מבחינת שב"ס, אופציית ההתאבדות של הראשון בבידור לא הייתה ממש על הפרק.

בחוות הדעת הפסיכיאטרית שנכתבה לאחר ניסיון ההתאבדות הראשון של טופז (שנכשל) נכתב כי "נראה שניסיון ההתאבדות של טופז הוא גם האחרון". הדברים האלו נכתבו לאחר שטופז הזריק לעצמו כמויות גדולות של אינסולין זמן קצר לאחר מעצרו.

"ההתרשמות היא שטופז יצא מההלם הראשוני של המעצר והוא מבין את המעשה", נכתב עוד בחוות הדעת הפסיכיאטרית. "ניתן להבין שלא ישוב על אותו מעשה בעתיד". היום כבר אפשר לקבוע בוודאות שהאבחנה הזו לא ממש הייתה נכונה.

בינתיים בשב"ס ממשיכים לחקור את ההתאבדות של טופז ביום חמישי האחרון. מתאו נאסף כל מה שהוא הספיק לכתוב לקראת הוצאת ספר אוטוביוגרפי שתכנן לפרסם. לאחר שייבדקו הממצאים, הם יועברו לרשות המשפחה.

נשלח 6 פעמים לבדיקות פסיכיאטריות

אתמול נחשף כי מאז ניסיון ההתאבדות הראשון שלו, טופז נכבל באזיקים למיטתו במשך שבועיים תמימים. הוא נשלח שש פעמים לבדיקות פסיכיאטריות, פעמיים בבית החולים לחולי נפש "אברבנל" וארבע פעמים בבית המעצר "ניצן", אבל באף אחד מהמקרים לא הומלץ לאשפז אותו בבית חולים פסיכיאטרי. עוד נודע כי המצלמות בתאו של טופז שנועדו לפקח על האסירים ולמנוע ניסיונות אובדניים צילמו, אך החומר לא הוקלט.

ההערכה היא כי ועדת הבדיקה שהוקמה בשב"ס לא תמצא ליקויים בהחלטה שלא לאשפזו - אלא יותר בנושא הפיקוח ובעובדה שלמרות שהוגדר כמסוכן לעצמו, בתאו של טופז היה כבל של קומקום חשמלי באורך של יותר ממטר ששימש אותו לצורך ההתאבדות.

בעקבות זאת מסתמנת ההערכה כי דוח הוועדה שצפוי להתפרסם במהלך השבוע לא יהיה בגדר "רעידת אדמה בשירות בתי הסוהר", וכי לא יהיו מסקנות אישיות בפרשה נגד בכירים בשב"ס או נגד סוהרים בבית המעצר ברמלה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

"הראשון בבידור" התאבד - סיקור מיוחד:

טקס ההלוויה המלא

דודו טופז התאבד: משדר מיוחד

דניאל טופז: "לעולם לא אתבייש שאבא שלי היה דודו טופז"

השר לבטחון פנים: "הוריתי באופן אישי לשמור על טופז"

הסרט על דודו טופז שעוד לא שודר

הטוקבקים: התקשורת והשב"ס אשמים

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

ההסתבכות של טופז: כך הכל התחיל