משפחתו של יפתח ז"ל באה להסתכל בעיניים של היורים

שלושת החשודים בניסיון החיסול של עבריין, שבמהלכו נהרג הנער יפתח מור-יוסף, מובאים להארכת מעצר. מולם יתייצבו הוריו של יפתח, שאיבד את חייו על לא עוול בכפו

בני משפחתו של יפתח מור-יוסף, שנורה למוות במהלך ניסיון חיסול של העולם התחתון ברמלה, מתייצבים הבוקר בבית משפט השלום ברמלה למטרה אחת: להסתכל בעיניים של שלושת החשודים במעורבות בתקרית בה נהרג בנם.

מור-יוסף בן ה-17 נפגע מיריות לפני כשבועיים ברמלה. אתמול עצרו שוטרי ימ"ר מרכז שלושה צעירים ממרכז הארץ בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות בירי. השלושה המוכרים למשטרה מעבירות קודמות.

מפקד מחוז המרכז במשטרה ניצב ניסים מור הנחה את שוטריו לעשות כל מאמץ כדי לקדם את החקירה ולגבש תשתית מתאימה להעמדת שני הצעירים לדין. "ההערכה שלנו התממשה", אמר אמש גורם המעורב בחקירה לחדשות 2. "מדובר בסכסוך בין עבריינים מהדרג הבינוני ומטה על רקע חובות כספיים. העבריין שנפצע, עינב כהן, מכיר את החשודים ומדובר בסכסוך ביניהם".

קורבן חף מפשע

"אני רואה בחומרה את האירוע, בייחוד לאור הפגיעה באזרח חף מפשע", ציין ניצב מור. עוד הוסיף מפקד המחוז כי כוחות המשטרה יגבירו נוכחות ובולטות במקומות הומי אדם  לטובת "הגברת תחושת הביטחון בקרב הציבור".

מחקירה ראשונית של העבריינים שנעצרו עולה כי הירי בוצע בעקבות סכסוך פנימי - שעל פרטיו עדיין מוטל צו איסור פרסום. "מדובר בתיק רגיש מאוד", סיפר גורם במשטרה לחדשות 2 באינטרנט. עוד הוסיפו במשטרה כי לא היה כל מידע מוקדם על כוונה לפגוע בעבריין שהיה במקרה לצידו של יפתח ז"ל.

רפ"ק מיכה לוין, ראש מחלק בילוש בימ"ר מרכז, הדגיש כי לצד העבודה המאומצת שביצע צוות החקירה, הקפידו החוקרים לשמור על קשר עם משפחתו של יפתח ז"ל, דיברו איתם לפחות פעם ביום ועידכנו אותם בכל ההתפתחויות בחקירה.

"מדובר באירוע טרגי שילד נפגע בו מכדור תועה, ימ"ר מרכז שמה דגש על פענוח המקרה ונתנה לו עדיפות גבוהה במיוחד", הוסיף רפ"ק לוין.

האירוע המזעזע בו נפל יפתח בן ה-16 וחצי קורבן למלחמת עבריינים אירע בליל החמישה באוגוסט. הנער ישב עם חבריו ברחוב בר אילן ברמלה, כאשר לפתע הגיחו שני רוכבי אופנוע וירו לעבר העבריין עינב כהן שנפצע קשה באירוע. כתוצאה מהירי נפגע גם יפתח ומאוחר יותר נפטר בבית החולים "אסף הרופא".

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק