האישום: חנק את בתו עם ניילון

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד אסף גולדרינג בגין רצח בתו נעה. עפ"י כתב האישום, גמלה בלבו ההחלטה לעשות זאת כנקמה נגד אשתו לשעבר. "הוא חשד כי היא מסיתה את בתו נגדו וחשש שלא יפגוש בה יותר", נכתב. דודתה של נעה: "סומכים על בית המשפט שהרוצח המתועב ישלם על מעשיו"

כתב אישום הוגש הבוקר נגד אסף גולדרינג בגין רצח בתו נעה לפני שלושה שבועות. כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה מגולל את מערכת היחסים בין גולדרינג לאשתו לשעבר ליזה, ותולה את הסיבה לרצח בהתפרקות יחסיהם.

מיוחד: כתב האישום המלא נגד גולדרינג

"ביוני 2009 חזר גולדרינג לגור בבצרה בגפו", נכתב בכתב האישום. "באותה תקופה הבין שליזה תתגרש ממנו. הוא חשד כי היא מסיתה את בתו נעה נגדו וחשש שלא יפגוש בה יותר".

מכתב האישום עולה שבהתאם להסדר בין אסף לליזה, ב-24 ביולי לקח גולדרינג את נעה אליו ובסמוך לשעה 2 לפנות בוקר, על רקע התפרקות התא המשפחתי, עלתה בלבו ההחלטה להורגה על מנת לפגוע בליזה.

כתב האישום המצמרר מתאר כיצד נטל גולדרינג ניילון נצמד, הידק אותו לפניה תוך שהוא חוסם את דרכי נשימתה. לאחר מכן, על פי כתב האישום, וידא כי לבה חדל לפעום, הסיר את הניילון, פשט את בגדיה המלוכלכים והלבישה בבגדים נקיים.

"סומכים על בית המשפט שהרוצח ישלם על מעשיו"

עוד מצוין בכתב האישום כי בשלב מסוים במהלך הלילה נטל כדורים, אך לא ידוע מתי ואילו כדורים אלה. בנוסף נכתב כי חתך את ידיו באזור שורש כף היד. המשטרה טוענת כי עשה זאת כדי להראות שאינו שפוי. במשטרה מבקשים להשאירו במעצר עד תום ההליכים.

במהלך הדיון ביקש פרקליטו של גולדרינג לשחרר אותו ממעצר בלילות מכיוון שאז הוא אזוק למיטתו. השופט המחוזי אברהם טל החליט כי ההחלטה תהיה בידיו של מפקד מתקן הכליאה. בנוסף ביקש מפרקליטו דחייה בדיונים על מנת לעבור על חומר הראיות הרב.

ובנושא כשירותו הנפשית לעמוד לדין, גורמים בפרקליטות הביעו חשש מכך שהפסיכיאטר המחוזי, שביקש שבוע נוסף להסתכלות הפסיכיאטרית של גולדרינג, יקבע כי גולדרינג אינו כשיר לעמוד לדין. אך על פי חוות הדעת שהתקבלה בתחילת השבוע, גולדרינג היה מודע היטב למעשיו והצטייר כאדם קר ומחושב שידע מה הוא עושה ומה תוצאות מעשיו.

ממשפחתה של אמה של נעה ז"ל, ליזה מיכאל מיהרו להגיב על הגשת הכתב האישום. "לאחר שהוועדה הפסיכיאטרית קבעה כי הרוצח כשיר לעמוד לדין", מסרה אחותה של האם ודודתה של נעה, אלונה עדות, "אנו כעת סומכים על מערכת המשפט שתבצע דין צדק ותוודא שאסף גולדרינג, הרוצח המתועב שרצח את נעה בתו הפעוטה חסרת הישע, ישלם על מעשיו במלוא חומרת הדין".

המשטרה: על גולדרינג להישאר אזוק מחוץ לתאו

המשטרה המליצה להשאיר את גולדרינג אזוק בידיו כשהוא מובא לדיונים משפטיים ושיישאר תחת השגחה תמידית במעצר, מאחר והוא "עלול לגרום נזק לעצמו או לאחרים". סניגורו לא היה מוכן לקבל את ההמלצה ובית המשפט העביר את ההחלטה לשב"ס, שטרם קיבל החלטה בעניין.

גורמים משפטיים איתם שוחחנו העריכו כי הפרקליטות לוקחת סיכון בהאשמתו של גולדרינג בעבירת רצח, מאחר והיא תיתקל בקושי להוכיח כוונה מאחורי המעשה של גולדרינג, כפי שניתן לראות במקרה דומה שנידון באותו בית משפט בעניין רוני רון שנאשם ברצח נכדתו רוז. הגורמים המשפטיים סבורים ייתכן ועדיף היה להתפשר על סעיף של הריגה.

ההערכה הפסיכיאטרית: "נרקיסיסט, מחושב וקר רוח"

"נרקיסיסט, קר רוח ומחושב" - כך מתאר הדוח הפסיכיאטרי את גולדרינג. חוות הדעת הפסיכיאטרית של המשטרה קבעה כי הוא כשיר לעמוד לדין.

"כל מה שהוא עשה היה מחושב", נכתב בדוח הפסיכיאטרי - החל מהחלפת בגדיה של נעה ועד ניסיון ההתאבדות. "לקיחת הכדורים הייתה למראית עין בלבד, על מנת לכסות על מעשיו". עוד נקבע בדוח כי גולדרינג ביצע את מעשיו בשל כעסו על אשתו ובני משפחתה, שהרחיקו, לטענתו, את נעה ממנו. "אסף היה מתוסכל", צוין בחוות הדעת.

גם במשטרה חוזרים ומדגישים כי בחדר החקירות נראה גולדרינג אחרת מהתמונות שפורסמו בכלי התקשורת. "זה הכל הצגה", מסביר גורם במשטרה. "הוא ישב בחקירה זקוף, רגוע והקפיד לשמור על זכות השתיקה". עוד טוענים במשטרה כי ישנה תשתית ראייתית מוצקה כדי להעמיד את גולדרינג לדין בגין רצח.

הרצח שזיעזע את המדינה

בסוף חודש יולי האחרון נמצאה נעה גולדרינג בת השלוש ללא רוח חיים בבצרה, לאחר של פי החשד אביה אסף, שניסה באותו הזמן לשים קץ לחייו. בסביבות השעה 10:30 בבוקר התקבל דיווח ראשוני במשטרה ובמד"א ירקון מסבה של הילדה ואביו של החשוד ברצח, שבא לבקר את בנו ונכדתו, עמד מחוץ לבית במושב בצרה וצילצל בדלת ללא מענה, מה שעורר את חשדו.

צוות מד"א והשוטרים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה לבית, שם בחדר השינה מצאו את נועה, בת שלוש וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ונשימה וסימני חניקה על צווארה. על פי אנשי מד"א במקום, הפעוטה מתה שעות ארוכות לפני שצוותי ההצלה הגיעו לבית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

התמונות האחרונות של נעה ז"ל

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד