היום: גולדרינג יואשם ברצח בתו נעה בת ה-3

אסף גולדרינג צפוי להגיע הבוקר לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, שם יוגש נגדו כתב אישום חמור על רצח בתו הקטנה. על פי החשד, גולדרינג חנק את נעה באמצעות ניילון נצמד כדי להתנקם באשתו על כך שחזרה בתשובה. כתב האישום מוגש לאחר שחוות דעת פסיכיאטרית קבעה כי הוא כשיר לעמוד לדין: "כל מה שהוא עשה היה מחושב", נכתב

אסף גולדרינג בבהמ"ש, ארכיון (חדשות 2)

אסף גולדרינג, מי שחשוד ברצח בתו נעה מיכאל בת ה-3 יגיע הבוקר לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה שם יוגש נגדו כתב אישום, ככל הנראה, בגין עבירה של רצח בכוונה תחילה.

במהלך השבוע, הודיעו החוקרים לבית המשפט כי סיימו את עבודתם בתיק. המקרה הועבר לפרקליטות לגיבוש כתב אישום, בהתבסס על תשתית ראייתית שנבנתה בהתאם לגרסה הראשונה שמסר גולדרינג, לפיה רצח את הילדה מתוך "יצר נקמה" על חזרתה בתשובה של אשתו, והפחד שהיא "תיקח אותה".

תחילה גורמים בפרקליטות הביעו חשש מכך שהפסיכיאטר המחוזי, שביקש שבוע נוסף להסתכלות הפסיכיאטרית של גולדרינג, יקבע כי גולדרינג אינו כשיר לעמוד לדין. אך על פי חוות הדעת שהתקבלה בתחילת השבוע, גולדרינג היה מודע היטב למעשיו, והצטייר כאדם קר ומחושב שידע מה הוא עושה ומה תוצאות מעשיו.

המשטרה: על גולדרינג להישאר אזוק מחוץ לתאו

המשטרה המליצה להשאיר את גולדרינג אזוק בידיו כשהוא מובא לדיונים משפטיים, ושיישאר תחת השגחה תמידית במעצר, מאחר והוא "עלול לגרום נזק לעצמו או לאחרים". סניגורו לא היה מוכן לקבל את ההמלצה ובית המשפט העביר את ההחלטה לשב"ס, שטרם קיבל החלטה בעניין.

גורמים משפטיים איתם שוחחנו העריכו כי הפרקליטות לוקחת סיכון בהאשמתו של גולדרינג בעבירת רצח, מאחר והיא תיתקל בקושי להוכיח כוונה מאחורי המעשה של גולדרינג, כפי שניתן לראות במקרה דומה שנידון באותו בית משפט בעניין רוני רון שנאשם ברצח נכדתו רוז. הגורמים המשפטיים סבורים ייתכן ועדיף היה להתפשר על סעיף של הריגה.

ההערכה הפסיכיאטרית: "נרקיסיסט, מחושב וקר רוח"

"נרקיסיסט, קר רוח ומחושב" - כך מתאר הדוח הפסיכיאטרי את גולדרינג, שהודה ברצח בתו נעה בת ה-3 לפני כשלושה שבועות במושב בצרה. חוות הדעת הפסיכיאטרית של המשטרה קבעה כי הוא כשיר לעמוד לדין.

"כל מה שהוא עשה היה מחושב", נכתב בדוח הפסיכיאטרי - החל מהחלפת בגדיה של נעה ועד ניסיון ההתאבדות. "לקיחת הכדורים הייתה למראית עין בלבד, על מנת לכסות על מעשיו". עוד נקבע בדוח כי גולדרינג ביצע את מעשיו בשל כעסו על אשתו ובני משפחתה, שהרחיקו, לטענתו, את נעה ממנו. "אסף היה מתוסכל", צוין בחוות הדעת.

גם במשטרה חוזרים ומדגישים כי בחדר החקירות נראה גולדרינג אחרת מהתמונות שפורסמו בכלי התקשורת. "זה הכל הצגה", מסביר גורם במשטרה. "הוא ישב בחקירה זקוף, רגוע והקפיד לשמור על זכות השתיקה". עוד טוענים במשטרה כי ישנה תשתית ראייתית מוצקה כדי להעמיד את גולדרינג לדין בגין רצח.

הרצח שזיעזע את המדינה

בסוף חודש יולי האחרון נמצאה נעה גולדרינג בת השלוש ללא רוח חיים בבצרה, לאחר של פי החשד אביה אסף, שניסה באותו הזמן לשים קץ לחייו. בסביבות השעה 10:30 בבוקר התקבל דיווח ראשוני במשטרה ובמד"א ירקון מסבה של הילדה ואביו של החשוד ברצח, שבא לבקר את בנו ונכדתו, עמד מחוץ לבית במושב בצרה וצילצל בדלת ללא מענה, מה שעורר את חשדו.

צוות מד"א והשוטרים שהגיעו למקום פרצו את דלת הכניסה לבית, שם בחדר השינה מצאו את נועה, בת שלוש וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ונשימה וסימני חניקה על צווארה. על פי אנשי מד"א במקום, הפעוטה מתה שעות ארוכות לפני שצוותי ההצלה הגיעו לבית.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

רצח הילדה נועה - סיקור מיוחד:

ההספד המלא של אמא של נעה: "אהובה שלי, כמה את יפה"

התמונות האחרונות של נעה ז"ל

דודתה של נעה: "סיוט שלא מתעוררים ממנו"

מעצרו של האב החשוד ברצח הוארך ב-10 ימים

חקירת המשטרה: "נועה סירבה לממתק - והאבא חנק אותה"

סבתה של נועה: "שיילך לכיסא חשמלי"

אב רצח את בתו וניסה להתאבד