הפרקליטות: "לאולמרט אין זכות לשימוע"

נמשך המאבק המר בין הפרקליטות לסנגורי רה"מ לשעבר: במכתב ששולח היום עוזרו של מזוז לעורכי דינו של אולמרט, הם מבהירים: כשהחלטתם לא להתייצב לשימוע - ויתרתם על הזכות הזו. בפרקליטות דוחים גם את הבקשה לשימוע ע"י "גורם חיצוני": "מרשכם אינו זכאי לכל זכות יתר ומתכונת מקורית וחדשה זו שהגיתם עבורו"

אולמרט. אין יותר שימועים (רויטרס)

פרשת "כרמיה" נסגרה, עורכי הדין של ראש הממשלה לשעבר ממשיכים להילחם על שאר החשדות: במשרדו של מזוז תוקפים היום בחריפות, שוב, את סנגוריו של אהוד אולמרט לאחר שאלה הודיעו לפני מספר שבועות כי לא יתייצבו לשימוע שנקבע בעניינו.

"זכותכם לוותר על זכות השימוע. ברם, בין שהוויתור על השימוע יסודו במסקנות שהסקתם לאחר שגם אתם למדתם את חומר החקירה, ובין שיסודו בטעם אחר, הרי שמכל מקום אין לקבל את התירוץ בו בחרתם להסביר את השינוי שחל בעמדתכם - העלאת טענות חסרות שחר והטלת דופי אישי בראשי התביעה הכללית", כתב עוזרו של מזוז, רז נזרי.

על דרישת סנגורי אולמרט להעניק לו שימוע על ידי "גורם חיצוני", כתבו בפרקליטות: "להודעתכם לפיה אתם מתיימרים להמשיך ולשמר את זכות לקוחכם לקיים שימוע - תוך שאתם עומדים על כך שיקוים בפני 'גורם חיצוני' - אין כל תוקף או משמעות".

"ניסיון מלאכותי ושקוף לאחוז את המקל משני קצותיו"

"מרשכם אינו זכאי לכל זכות יתר ומתכונת מקורית וחדשה זו שהגיתם עבורו, אין לה כל עיגון בשיטת המשפט הישראלית [או בשיטת משפט אחרת הידועה לנו], ולא ניתן אלא לשוב ולומר כי היא מהווה ניסיון מלאכותי ושקוף לאחוז את המקל משני קצותיו ולגרום לסחבת נוספת בהליכים בעניינו של מרשכם", הוסיפו במכתב.

המכתב מסוכם במילים: "בנסיבות אלה נפעל כעת, ללא דיחוי, להשלמת תהליך קבלת ההחלטה בפרשיות השונות בתיק הנדון, לגביהן נמסרה לכם הודעה כי היועץ המשפטי לממשלה שוקל הגשת כתב אישום".

הבוקר כבר הספיק יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, להגיב על הדברים: "משחקי המילים של הפרקליטות לא ישנו את העובדה שלאולמרט לא היה כל סיכוי לקבל שימוע הוגן. החלטת היועמ"ש והתנהלות מערכת התביעה הן שחסמו בפני אולמרט את האפשרות לממש את זכותו לשימוע אמיתי.
זה לא מפתיע שלראשי מערכת התביעה אין כיום את האומץ הציבורי פשוט להודות בכך".

עורכי דינו של אולמרט כתבו: "האוזן אטומה והלב ערל"

סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר שיגרו בחודש שעבר מכתב לאנשי הפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה, בו הודיעו כי ייעדרו מהשימוע המשפטי המתוכנן לאולמרט - בגלל הגשת כתב האישום נגד רחל רז-ריסבי, מי שהייתה מתאמת קשרי החוץ בלשכתו של אולמרט.

"הגשת כתב אישום זה מעידה כמאה עדים כי כלה ונחרצה עמכם להגיש כתב אישום נגדו בפרשה זו ועל חוסר התוחלת והתועלת שבקיום השימוע הקבוע לחודש הבא", טענו עורכי הדין. "התנהלות זו מהווה הפרה של כל כללי ההתנהגות המחייבים. לא כך ראוי שיהיה, ולא כך ראוי שתנהג המערכת בראשה אתה עומד.

בהמשך המכתב הטיחו עורכי הדין האשמות חמורות במזוז ואנשיו. "הוכחתם כי האוזן אטומה וכי הלב ערל, וכי אפילו על מראית העין אינכם מקפידים עוד לשמור", כתבו הפרקליטים. "שבועות ספורים לפני השימוע בעניינו של מר אולמרט, נרמסה ברגל גסה זכותו החוקית לקיים שימוע כהלכתו, ונכזבה לחלוטין ציפייתו כי יקוים על ידכם לגביו הליך תקין והוגן".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק