תושבת קיסריה זוכתה מהזמנת רצח בעלה

בית משפט השלום בתל אביב זיכה את טליה ברמן, בת 34 שהואשמה בקשירת קשר לרצח בעלה לשעבר על רקע מאבק משמורת על הילדים. נקבע כי אין די ראיות להרשיע את ברמן מעבירת הזמנת הרצח מאחר ועדותו של סוחר הסמים שהעיד במשפט אינה אמינה. עם זאת, ברמן הורשעה בסחיטה באיומים

זה סיפור המשלב את כל האלמנטים החשובים ביותר ליצירת ספר מתח: סמים, כסף והזמנה לרצח. הבוקר, כמו בספרים, הסתיים הסיפור בסוף טוב יחסית, לפחות מבחינת הנאשמת.

טליה ברמן, תושבת קיסריה, זוכתה הבוקר בבית משפט השלום בתל אביב מאשמת קשירת קשר לביצוע רצח, לאחר שעל פי כתב האישום נגדה הזמינה את רצח בעלה על רקע מאבק משמורת על ילדיהם המשותפים של השניים לאחר הגירושים. עם זאת, ברמן הורשעה בסחיטה בכוח ובאיומים ובמסירת ידיעה כוזבת.

"בגרסאות הנאשמת ובשקריה, כשלעצמם, אין כדי להוכיח אשמתה, הן היות שאין בהם משום הודאה והן משום שבד בבד עם אותן אמירות היא טענה שמעולם לא ביקשה מביג'ו שיפגע בג'וזף ולא הסכימה להצעותיו", כתב השופט בהכרעת הדין. "לפיכך, לא הוכחה אשמת הנאשמת כלל, ודאי לא מעבר לכל ספק סביר, במיוחס לה באישום הראשון ועל כן אני מזכה אותה מהמיוחס לה באישום זה".

על פי כתב האישום, חברה ברמן לגורמים עברייניים במטרה שיפגעו בג'וזף בעלה כדי לזכות בחזקה על ילדיהם המשותפים. השניים התגרשו לאחר חמש שנות נישואים. על פי הסכם הגירושים על ג'וזף היה לשלם לברמן מיליוני דולרים.

"שימוש יום-יומי בסמים מסוג קוקאין וקראק"

גם בעניין המשמורת על הילדים הגיעו בני הזוג להסכם, אך ג'וזף, כך על פי הכרעת הדין, עשה את כל המאמצים כדי לצמצם את הביקורים להם היתה זכאית אשתו וזאת בשל העובדה כי ברמן נהגה לעשות שימוש יום-יומי בסמים קשים מסוג קוקאין וקראק בהם השתמשה במשך שנים רבות, בכמויות המעוררות "פלצות" כך על פי בית המשפט.

את הסמים סיפק לברמן באורח קבע סוחר סמים שבמקביל שימש כמודיע של המשטרה, וטיפל במסגרת שירותו בארגון הפשיעה של משפחת כראג'ה מלוד, אותה משפחה שהוגלתה ליישוב חריש בשל סכסוך דמים עם משפחה אחרת.

עבודתו של הסוכן עם בני משפחת כראג'ה העלתה את החשד לקשר בין ברמן לביג'ו כראג'ה, אחד מבני המשפחה. על פי עובדות כתב האישום, השניים סיכמו כי כראג'ה יביא למותו של ג'וזף תמורת מיליון דולר. על פי כתב האישום הוא כבר קיבל מברמן מקדמה בסכום של 50 אלף שקלים.

השופט: "סוחר סמים מניפולטיבי"

המשטרה ביססה את כתב האיש בין היתר גם על בסיס עדותו של סוחר הסמים, אך בית המשפט, כך על פי הכרעת הדין, לא האמין לו. "לא התרשמתי לחיוב מהסוחר", כתב השופט. "מדובר בסוחר סמים מניפולטיבי ומתוחכם המכוון את הדברים כרצונו".

בית המשפט קבע כי אין די ראיות על מנת להרשיע את ברמן בהזמנת רצח בעלה, אבל הרשיעה בעבירות הנוספות: בסחיטה בכוח ובאיומים ובמסירת ידיעה כוזבת. הטיעונים לעונש יישמעו במועד אחר.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק