שוטר נאשם באונס ומעשים מגונים ב-2 מפקודותיו

כתב אישום חמור הוגש היום נגד עופר קורן, שוטר בכיר במרחב איילון, באשמת אינוס, מעשים מגונים והטרדה מינית בשוטרות-חיילות ששירתו תחתיו. באחד המקרים אמר למתלוננת: "עובד בחברת חשמל מקבל חשמל בחינם, אני עובד במשטרה ומגיע לי הכל". במקרה אחר, בו ניסה לשכנע את אחת הבנות להתלוות אליו אמר: "חבל שאעשה לך פדיחות"

אישום חמור: כתב אישום בן תשעה אישומים הוגש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד רב סמל ראשון עופר קורן, סגן מפקד יחידת הסיור במשטרת מרחב איילון, באשמת אינוס, מעשה מגונה, הטרדה מינית וניסיון למעשה מגונה בכוח נגד שתיים מפקודותיו.

מכתב האישום עולה כי הוא שימש כממונה הישיר וכמפקדן של השתיים, ובו נטען כי קורן ניצל את מעמדו ומרותו אל מול המתלוננות לשם קיום מגעים בעלי אופי מיני. עוד מצוין כי מתוך פחד בשל יחסי הכפיפות בינו לבין השתיים, נמנעו המתלוננות לבטא התנגדות למעשיו.

על פי האישום הראשון, אסף קורן את המתלוננת הראשונה ונסע עימה לבית אחיו, שם אמר לה כי "הוא צריך לקחת משהו מהדירה". הוא ביקש ממנה לבוא עימו, אולם היא סירבה וביקשה להישאר ברכב. קורן, על פי כתב האישום, החליט להוציא אותה בכוח מרכבו ואמר לה בשלב מסויים: "בואי, חבל שאני אצעק ועשה פדיחות".

כשהשניים עלו לדירה, נטען בכתב האישום כי לאחר שנישק אותה ולקח אותה בכוח לחדר השינה, הפשיט אותה ואנס אותה על המיטה. המתלוננת התנגדה בכל הזמן הזה ואמרה לו "די".

"אני עובד במשטרה ומגיע לי הכל"

באישום השני המופיע, הגיע קורן לאחר פעילות בשטח עם המתלוננת הראשונה לגג חניון בחולון, וניסה לנשק אותה. זו התנגדה ושבה והדגישה בפניו כי יש לה חבר וכי היא "אינה מתכוונת לבגוד בו". ואולם, את קורן, על פי כתב האישום, זה לא סיפק, הוא הוציא אותה מהרכב בכוח ואנס אותה במבנה חשוך בסמוך לרכב.

לאותה מתלוננת אף אמר קורן באחד המקרים "את תראי, אני אאנוס אותך, אפרק לך את הצורה". ואילו זו טוענת כי אמרה לו בתגובה: "אולי בחלומות שלך" - והדפה את ידו.

ואולם, קורן על פי כתב האישום לא הטריד רק מתלוננת אחת. מתלוננת נוספת, שגם עבדה בכפיפות לו, הייתה זוכה ממנו למחמאות על מראה החיצוני, ובכתב האישום נטען כי הוא נהג להשמיע באוזניה פרטים אודות יחסיו המיניים עם שוטרת אחרת. הוא היה נוהג לומר לה "את משחקת אותה קשה להשגה", ובאחד המקרים אף אמר "יום יבוא ואני אעשה אותך". המתלוננת טענה כי קורן אמר באוזניה כי "עובד בחברת חשמל מקבל חשמל בחינם, אני עובד במשטרה ומגיע לי הכל".

במתלוננת הזאת, על פי כתב האישום, ביצע קורן עשרה מעשים מגונים במהלך משמרת במקומות מבודדים ונטושים ובאזורי התעשייה של חולון ובת-ים.

יחד עם כתב האישום נוספה בקשה למעצר עד תום ההליכים, ובמהלך הדיון שהתקיים בעניין ביקש פרקליטו של קורן, שרון נהרי, תזכיר מבחן. בתום הדיון אמר עורך הדין כי קורן מודה בכך שקיים יחסי מין בהסכמה במשך שש פעמים עם המתלוננת, וזאת בניגוד לטענת המתלוננת - שאומרת כי בשניים מהמקרים יחסי המין היו בניגוד לרצונה.

החברים לעבודה דווקא תומכים

למרות האישומים החמורים המיוחסים לקורן, נראה כי חבריו למדים דווקא תומכים. בפורום "חשופים בניידת", אתר שהקים השוטר לשעבר מיקי הראל במטרה לתמוך בשוטרים מנהריה בפרשת העבריין מיכאל מור, כתבו בשבועות האחרונים גולשים שהביעו תמיכה בקורן.

"לעופר'לה ומשפחתו", כתב אחד הגולשים בפורום באתר, "תהיה חזק מאמי כולנו איתך ובסוף האמת תצא לאור. כולנו יודעים מיהן הבנות האלה, הן יקבלו את שלהן מאלוהים זה בטוח. כי מי שהורס משפחה אלוהים לא סולח לו".

הגולש-שוטר הוסיף: "לאשתו: תהיי תזקה בשבילך בשביל הילדים שלכם וגם בשביל עופר כמה שזה קשה וכואב אבל שתדעי שאין מצב שבעולם שהוא עשה את זה".

החברים תומכים גם ברשת. אילוסטרציה (רויטרס)
שוטרת אחרת כתבה לשוטר החשוד: "לעופר, אני בטוחה שהמשועממות הפיצו שמועה עלייך אני עבדתי איתך ולא פעם אחת בניידת במשך שנתיים כולל משמרת של לילות ואף פעם לא התקרבת או נגעת ההפך אתה אדם עם כבוד שנותן כבוד לזולת", ואז פנה שוב לרעייתו של השוטר החשוד: "החזיקי מעמד ואל תאמיני לזבליות".

אחד השוטרים האחרים שהגיב בפורום תקף דווקא את המחלקה לחקירות שוטרים המנהלת את החקירה: "אנשי מח"ש לצערי אינם עוסקים בחקר האמת אלא בסטטיסטיקה. רוב החשדות שלהם כלפי שוטרים נגמרים עם זיכויים".