אישום: שתה, דהר בכביש והרג את 2 חבריו

שלושה חודשים אחר התאונה הקטלנית בנתיבי איילון, הואשם הבוקר צביקה בירנבאום בן ה-21 בהריגת שניים מחבריו. "הוא נהג שיכור בחוסר זהירות ופזיזות, מעל למהירות המותרת בחוק וביצע עקיפה מסוכנת", נטען בכתב האישום

לבית משפט המחוזי בת"א הוגש הבוקר כתב אישום נגד צביקה בירנבאום, תושב ת"א בן 21, שהיה מעורב בתאונת דרכים הקטלנית בנתיבי איילון בה איבדו את חייהם שני חבריו - מיקי גלין ובר ליכטר. כתב האישום מייחס לבירנבאום עבירות של הריגה, חבלה חמורה ונהיגה בשכרות - זאת כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט.

בחודש מאי האחרון, כך עולה מכתב האישום, נהג בירנבאום בעודו שיכור בחוסר זהירות ופזיזות, מעל למהירות המותרת בחוק וביצע עקיפה מסוכנת. "הצעיר סטה מבלי שווידא קודם לכן שיש באפשרותו להשלים את העקיפה בבטחה", נכתב בכתב האישום.

כתוצאה מהתאונה התלקח הרכב ונשרף כליל, בטרם הספיקו לחלץ את מיקי ז"ל, שישב באותה עת במושב האחורי. בר אשר חולץ מהרכב הבוער נפצע באורח אנוש, ומצא את מותו בבית חולים איכילוב.

המשפחות האבלות: מחבקים את צביקה

מיד לאחר התאונה נלקחה מבירנבאום בדיקת דם שגילתה כי הוא נהג תחת שיכרות. "הוא היה נתון להשפעה של משקאות אלכוהוליים - בריכוז של 126 מיליגרם לכל 100 מיליגרם של דם", נכתב בכתב האישום.

"זה הדבר הקשה ביותר שיש בחיים לאבא לקבל", אמר צבי גלין, אביו של מיקי גלין ז"ל אחר האסון. "לדעת שהיה לי פרח כזה והוא לא חזר הביתה. אנחנו שיגענו את מיקי, סע בזהירות, כל לילה היה לנו סיוט - צריך לשים לזה סוף".

הוריהם של ההרוגים הדגישו בהלוויותיהם כי אין להם דבר וחצי דבר נגד צביקה שנהג ברכב, אלא להיפך - הם מחבקים אותו ותומכים בו. 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק