הפרקליטות: "ילדי ה'מרעיבה' בסכנה אמיתית"

הפרקליטות דורשת מביהמ"ש שלא לשחרר את האם החשודה בהרעבת בנה ממעצר בית, ולהשאיר אותה תחת פיקוח צמוד. "עליה להיות לא בביתה, ולא במאה שערים", אמרה הפרקליטה. "אנחנו פועלים לטובת הילדים". בית המשפט דחה את ההחלטה ליום שישי

בית המשפט המחוזי בירושלים דן בבקשת הפרקליטות להחמיר את תנאי מעצר הבית של ה"אם המרעיבה". הבקשה הוגשה אתמול במקביל להגשת כתב האישום המזעזע נגד האם. האם מואשמת ב"התעללות בקטין בידי אחראי", עבירה שעליה העונש המירבי הקבוע בחוק הוא תשע שנות מאסר בפועל. בסוף הדיון הוחלט כי החלטה תתקבל רק ביום שישי.

"המשיבה צריכה להיות במעצר בית מלא - ולא בביתה", אמרה בדיון עו"ד טלי וייסמן מפרקליטות ירושלים. "אנחנו מוכנים שהיא תהיה עם ילדיה בתנאי שיהיו מפקחים שיבינו את התפקיד המאוד משמעותי שעל כתפיהם, וחשוב שזה לא יהיה בשכונת מאה שערים".

הפרקליטה הוסיפה: "אנחנו מבקשים מעצר בית מלא מכיוון שהמשיבה מסוכנת לילדיה באופן אמיתי ומוחשי ביותר. צריך לזכור שהמעשים בוצעו לכאורה במשך למעלה משנה. ח' (הבן 'המורעב') הגיע למצב של סכנת חיים ממשית תחת עיניהם הפקוחות של עשרות רופאים ועשרות אחיות. אנחנו פועלים דבר ראשון לטובת הילדים, ולא רוצים להגיע לסיטואציה שבה אנחנו נכנסים בכוח להוציא אותם מהבית".

האישום: מנעה מזון חרף תחנוניו של בנה

כתב האישום מגולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קובע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהאם מואשמת בו הוא הרעבה. כתב האישום מפרט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב בכתב האישום כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' מזון, חרף תחנוניו".

"במהלך ששת האשפוזים בהר הצופים", מפורט עוד בכתב האישום, "נהגה הנאשמת לנתק את הצינור שהוביל נוזלים דרך וריד ידו של ח' ואף את הצינור שהוביל מזון ישירות לקיבתו. בחלק מאותם מקרים נספג המזון בשמיכותיו של ח'. במועדים אחרים נהגה הנאשמת להטמין את הצינור המנותק בין שמיכותיו של ח'".

האם מואשמת גם בשקרים לצוות הרפואי. שקרים שהסבו נזק עצום לבן. "בתקופה הרלוונטית נהגה הנאשמת למסור נתונים כוזבים, והכל תוך הונאת אנשי הצוות הרפואי, שקיבלו, עקב כך, שורה ארוכה של החלטות שגויות בעניין הטיפול בח'", נכתב. כתב האישום מציין כי "בעקבות אותם דיווחים אושפז ח' בבתי חולים לתקופות ארוכות וקיבל טיפול רפואי מיותר, מכאיב ומסוכן".

"כתב האישום הוא גורנישט"

קרוב משפחתה של האם החשודה אמר אתמול לחדשות 2 באינטרנט בתגובה כי "כתב האישום הזה הוא גורנישט ("שום דבר" ביידיש), אבל בינתיים אנחנו משתדלים לא להגיב כדי לתת להם (לפרקליטות) את האפשרות לרדת מהעץ".

"לא הלך להם עם ההאשמה 'מרעיבה', אז עברו להתעללות, ואחר כך ניסו גם להאשים שפגעה בילדיה האחרים ולא הצליחו", הוסיף בן משפחתה של החשודה, "כל הזמן עשו צחוק מעצמם - וזה מה שיצא מכל הסיפור".

ביום שישי האחרון שוחרר לבית דודו בבית שמש. מספר ימים לפני כן, לא הגיעה אמו לחקירתה במשטרה. בתחילת השבוע שעבר הוא אושפז ב"שיבא" בהוראת בית המשפט ובעקבות המשך השיפור במצבו הבריאותי. לפי הדיווח שפורסם לראשונה באתר "חרדים", התקיימה התייעצות רפואית ב"שיבא", ובסופה נקבע כי הילד יכול להשתחרר לביתו.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

לחצו כאן לקריאת כתב האישום המלא

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?