כתב אישום מזעזע נגד "המרעיבה"

כתב האישום שהוגש נגד "האם המרעיבה" בגין התעללות, חושף את מסכת העינויים שעברה על בנה. לטענת הפרקליטות, היא שיקרה לרופאים, דבר שהוביל לעשרות בדיקות מכאיבות שנעשו בילד. היא גם ניתקה את מכונת ההזנה

עורכי הדין של האם עם הרב פרויליך (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש כתב האישום חמור ומזעזע נגד "האם המעריבה" שלא הייתה נוכחת בדיון. מחר תידון גם בקשת הפרקליטות להחמיר את תנאי מעצר הבית בה האם שוהה כעת.

לחצו כאן לקריאת כתב האישום המלא

האם מואשמת ב"התעללות בקטין בידי אחראי", עבירה שעליה העונש המירבי הקבוע בחוק הוא 9 שנות מאסר בפועל. כתב האישום מגולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קובע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהאם מואשמת בו הוא נושא ההרעבה. כתב האישום מפרט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב בכתב האישום כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' מזון, חרף תחנוניו".

"במהלך ששת האשפוזים בהר הצופים", מפורט עוד בכתב האישום, "נהגה הנאשמת לנתק את הצינור שהוביל נוזלים דרך וריד ידו של ח' ואף את הצינור שהוביל מזון ישירות לקיבתו. בחלק מאותם מקרים נספג המזון בשמיכותיו של ח'. במועדים אחרים נהגה הנאשמת להטמין את הצינור המנותק בין שמיכותיו של ח'".

האם מואשמת גם בשקרים לצוות הרפואי. שקרים שהסבו נזק עצום לבן. "בתקופה הרלוונטית נהגה הנאשמת למסור נתונים כוזבים, והכל תוך הונאת אנשי הצוות הרפואי, שקיבלו, עקב כך, שורה ארוכה של החלטות שגויות בעניין הטיפול בח'". כתב האישום מציין כי "בעקבות אותם דיווחים אושפז ח' בבתי חולים לתקופות ארוכות וקיבל טיפול רפואי מיותר, מכאיב ומסוכן".

הקרב על מעצר הבית

האם החשודה בהרעבה (חדשות 2)
בדיון הסביר הרב פרויליך, אצלו שוהה האם במעצר בית, מדוע לא הגיעה האם לאחת מחקירות המשטרה בעניינה. "קיבלתי טלפון שעה לפני הדיון, מישהו מהמשטרה הציג עצמו בשם 'כהן', שאלתי אותו 'ממתי המשטרה מזמנת לדיונים?'".

"התקשרתי לעו"ד ווינרוט, 'אתה חושב שהיא צריכה לבוא?' הוא שאל 'איך היא מרגישה?', אמרתי לו שמצבה קשה, היא חיה כמעט כמו בכלא, היא נופלת מהכוחות. ויינרוט ענה 'אני בטוח שהיא לא צריכה להגיע'. מה יהיה עם הנשמה השברירית הזאת ?", הוסיף.

נציגי הפרקליטות בדיון מסרו כי בדיון נוסף, שככל הנראה יתקיים מחר בעניינה של האם, הם יבקשו להחמיר את תנאי מעצרה. זאת בגלל תקרית שאירעה לפני כשבוע, ובה חרדים יידו אבנים על שוטרים שהגיעו לביתו של הרב פרויליך.

הפרקליטות תבקש שהאם תיעצר במקום אחר, מחוץ לשכונת מאה שערים.

"כתב האישום הוא גורנישט"

קרוב משפחתה של האם החשודה אמר לחדשות 2 באינטרנט בתגובה כי "כתב האישום הזה הוא גורנישט ("שום דבר" ביידיש), אבל בינתיים אנחנו משתדלים לא להגיב כדי לתת להם (לפרקליטות) את האפשרות לרדת מהעץ".

"לא הלך להם עם ההאשמה 'מרעיבה', אז עברו להתעללות, ואחר כך ניסו גם להאשים שפגעה בילדיה האחרים ולא הצליחו", הוסיף בן משפחתה של החשודה, "כל הזמן עשו צחוק מעצמם - וזה מה שיצא מכל הסיפור".

הילד שוחרר לבית דודו, האם שותקת בחקירה

האם החשודה נחקרה שוב במשטרה גם אתמול וגם היום, ובשני המקרים המשיכה לשמור על זכות השתיקה ולא ענתה לשאלות החוקרים.

פחות משבוע לאחר שהועבר הילד שאמו חשודה בהרעבתו, מבית החולים "הדסה עין כרם" לבית החולים "שיבא" בתל השומר, ביום שישי האחרון הוא שוחרר לבית דודו בבית שמש. מספר ימים לפני כן, לא הגיעה אמו לחקירתה במשטרה.

בתחילת השבוע שעבר הוא אושפז ב"שיבא" בהוראת בית המשפט ובעקבות המשך השיפור במצבו הבריאותי. לפי הדיווח שפורסם לראשונה באתר "חרדים", התקיימה התייעצות רפואית ב"שיבא", ובסופה נקבע כי הילד יכול להשתחרר לביתו.

במשפחתה של האם החשודה בהרעבה, הביעו אז סיפוק רב מחזרת הילד למשפחתו. אך יחד עם זאת הדגישו בפני חדשות 2 באינטרנט, כי האם לא תיפגש עם ילדה, בהתאם להוראות בית המשפט.

הפסיכיאטר שינה את חוות הדעת: המכתב המלא

הפסיכיאטר ד"ר מאיר יעקב וייל שבדק את האם החשודה בהרעבה שינה בשבוע שעבר את חוות דעתו לרעתה של האם וקבע כי לא בטוח שהיא יכולה לגדל את ילדיה. למרות זאת, פרקליטה של האם הירושלמית לא התרגש מכך יותר מדי. "ד"ר וייל הדגיש במכתבו שאינו רומז בשום אופן שמרשתי מהווה סכנה כלשהי לילדיה, כך שאין במכתב האמור כדי לפגום בחוות הדעת החד משמעי בעניינה של מרשתי", אמר עו"ד דוד הלוי לחדשות 2 באינטרנט.

מכתבו של ד"ר וייל הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ופורסם גם באתר "קצר". "לאחר שבחנתי, בדיעבד, את מכתבי, לא מצאתי בו כל פגם, למעט המשפט, בפרק המסקנות: 'להערכתי המקצועית תוכל הנבדקת להמשיך בביצוע תפקידי הורות כלפי ילדיה כולל ח' ללא כל סכנה'".

במכתב הוא קובע, "לא היו בידי הכלים המספיקים להגיע למסקנה זו. אני מבקש להבהיר לך שאינני רומז בזה שהגברת מ' מהווה סכנה כלשהי לילדיה; מסקנתי היא שעל מנת להעריך את ההיבט הזה של המקרה, צריך הרבה יותר חומר והרבה יותר זמן מאלו שהיו בידי בשבוע שעבר. מלבד המשפט הנ"ל איני מוצא פגם בממצאי האחרים הכלולים בחומר שנמסר לבית המשפט הנכבד".

חוברת "עלילת הדם" של העדה החרדית

מנהיגי המאבק בפרשת "האם המרעיבה" סימנו בשבוע שעבר "וי" נוסף: הפצת חוברת בת 16 עמודים תחת הכותרת "עלילת הדם". האתר החרדי "כיכר השבת" דיווח כי החוברת תופץ בלא פחות מ-400 אלף עותקים בכל רחבי הארץ.

החוברת עוסקת ב"מסכת ההתעללות באמא המסורה ובבנה החולה", ומפרטת בהרחבה את "תעלולי משולש הרשע" - בית חולים הדסה, לשכת הרווחה ומשטרת ישראל.

בדפי החוברת מפורטים "השאלות שלא קיבלו מענה" על התנהלות מוסדות המדינה, כמו גם עדויות של מתנדבות, שעל פי החוברת הכירו היכרות אישית את האם ובנה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?