דורס הילדה טל זינו ז"ל הורשע בהריגה

אסעד שיבלי הורשע הבוקר בבית המשפט המחוזי בנצרת בהריגת הילדה טל זינו בת ה-9 מכפר תבור, לאחר שדרס אותה למוות בטרקטורון בו נהג בערב יום כיפור לפני שנתיים. הנוסע שישב מאחוריו, מוחמד שיבלי, זוכה מאשמת הריגה והורשע בסיוע להפקרת פצוע. אמא של טל: "זה היה פיגוע"

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת יצחק כהן הרשיע הבוקר את אסעד שיבלי בהריגת הילדה טל זינו בת ה-9 מכפר תבור, לאחר שדרס אותה למוות בטרקטורון בו נסעו בערב יום כיפור לפני שנתיים. הנוסע שישב מאחוריו, מוחמד שיבלי, זוכה מאשמת הריגה והורשע בסיוע להפקרת פצוע.

"מה שקרה שם היה פיגוע", אמרה אמא של טל, חיה זינו לפני תחילת הדיון. "אנחנו לא היינו מעיזים להיכנס אליהם ברמדאן, הם כן - והילדה שלי שילמה את המחיר". בתום הדיון הוסיפה האם: "צריך לגזור על הנהג את העונש המירבי הקבוע בחוק של 20 שנות מאסר".

הנאשמים בבית המשפט, הבוקר (חדשות 2)
בנוסף הורשע אסעד שיבלי בעבירות של סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, מעשה פזיזות תוך נהיגת רכב, הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה בזמן פסילה, גרם נזק לאדם ולרכוש, נהיגה ללא ביטוח, נהיגת טרקטורון בכביש, הסעת נוסע על טרקטורון, נהיגה בטרקטורון ללא קסדה ובכביש ראשי.

הנאשמים בבית המשפט, הבוקר (חדשות 2)
מוחמד שיבלי נאשם זוכה מעבירות של סיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה, חבלה בכוונה מחמירה, מעשה פזיזות תוך נהיגת רכב ואי-דיווח, אך הורשע בעבירה של סיוע להפקרה לאחר פגיעה.

השניים, תושבי הכפר שיבלי, נאשמים שנהגו בפראות בסמוך לבית הכנסת בו שהו באותה העת מתפללים, פגעו בזינו שרכבה על אופניה במעבר חצייה - ונמלטו מהמקום.

באוקטובר 2007 הוגש לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום על הריגה נגד אסעד שיבלי, נהג הטרקטורון המואשם שדרס למוות את הילדה טל זינו בערב יום כיפור בכפר תבור. גם חברו של שיבלי מוחמד שישב מאחוריו בעת התאונה, מואשם בהריגה, למרות שלא אחז בהגה בעצמו.

טל נפצעה אנושות - ומתה בבית החולים

השניים הואשמו בהריגה, בסיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, בחבלה בכוונה מחמירה, במעשה פזיזות תוך נהיגת רכב, בהפקרה לאחר פגיעה, בנהיגה בזמן פסילה, בנהיגה ללא ביטוח, בגרימת נזק לאדם ולרכוש, בנהיגה בטרקטורון בכביש ובהסעת נוסע על טרקטורון.

ביום כיפור נסע שיבלי לכפר תבור כשחברו נוסע עמו על הטרקטורון. השניים, כך על פי כתב האישום, נסעו במהירות גבוהה, עם אורות גבוהים והתקרבו לבית הכנסת, שהיה עמוס במתפללים.

באותו רגע הבחין בהם רונן לוי, שוטר בתפקיד שנעמד באמצע הכביש וביקש מהם לעצור. הנאשמים לא עצרו ואף הגבירו את מהירות הנסיעה, כאשר הם מפנים את כלי הרכב לעברו של השוטר. לוי נאלץ לקפוץ לעבר המדרכה, אחרת היה נפגע.

טל זינו ז"ל בת ה-9, שהיתה באותה עת רכובה על אופניה במעבר החצייה על הכביש, לא הצליחה להגיע למדרכה ונדרסה על ידי הצעירים הנוהגים בטרקטורון. כתוצאה מכך היא נפצעה באורח אנוש, ונפטרה בהמשך בבית החולים.

מאוחר יותר התברר כי הרוכב אסעד שיבלי היה פסול לנהיגה, לאחר שנתפס נוהג באופנוע ללא רישיון. אסעד נלכד במקום, ואילו חברו מוחמד שיבלי ברח מהזירה ורק לאחר שבוע הסגיר עצמו. גם מוחמד נאשם בהריגה למרות שלא ישב לצד ההגה, מאחר שהותיר את טל זינו במקום מבלי לסייע אותה ונמלט, הוא זוכה כאמור מהריגה אך הורשע בניסיון להפקרת פצוע.  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק