שנתיים וחצי מאסר לנהג שיכור שהרג נערה

ולרי צ'רנוב הסיע לפני 3 שנים את אנה בולשקוב בת ה-16 ואת אולגה גולובב. השתיים לא היו חגורות במושב האחורי, וצ'רנוב נהג שיכור. המכונית התהפכה בעיקול חד בכביש ואנה נהרגה. היום קיבל צ'רנוב את גזר דינו: 30 חודשי מאסר בפועל

תאונת דרכים, ארכיון (חדשות 2)

30 חודשי מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי ופסילת רישיון נהיגה ל-10 שנים נגזרו היום על ולרי צ'רנוב, לאחר שהורשע בהריגה ובנהיגה בשכרות.

בשנת 2006 הסיע צ'רנוב, כשהוא שיכור, את אנה בולשקוב ז"ל, בת 16, ואת אולגה גולובב. צ'רנוב ביצע תאונה עצמית - וגרם למותה של בולשקוב ולפציעתה החמורה של גולובב.

שתי הנוסעות, שהיו במושב האחורי, לא היו חגורות בחגורות בטיחות. צ'רנוב נסע במהירות מופרזת, סטה עם ימינה בחדות וכתוצאה מכך נזרק הרכב ימינה, חצה את נתיב הנסיעה האמצעי והימני, עלה על שטח ההפרדה, התהפך על הגג והחליק אל תוך הצומת עד שפגע באי תנועה והתהפך שוב על גלגליו.

שתי הנוסעות הועפו החוצה מהרכב והתוצאה ידועה. צ'רנוב עצמו, אגב, נפצע קל בלבד באותה תאונה קטלנית. במהלך המשפט סיפרה אמה של הנערה שנהרגה, כי הזמן שחלף מאז התאונה ועד היום אינו משקיט את הכאב הקשה המלווה אותה ואת בני משפחתה. האם חזרה והדגישה כי חייה נהרסו מאז מות בתה וכי כל עונש שיינתן לנאשם לא יהיה די כדי להסיר את הכאב המלווה אותה.

"זהו מסר הרתעתי לכלל הנהגים"

עורך דינו של צ'רנוב טען במשפט כי "מדובר באדם נורמטיבי אשר שירת שירות צבאי מלא, עבד לפרנסתו ואף מימן את לימודיו האקדמאים ללימודי תואר מהנדס". עוד ציין, כי לצ'רנוב אין הרשעות קודמות בעבירות תעבורה.

בהחלטתה כתבה השופטת רחל ברקאי כי, "תופעת הפגיעות בנפש ובגוף עקב תאונות דרכים המשתוללות בכבישי הארץ מחייבת את מערכת המשפט להתגייס למלחמה יעילה. לא ניתן להתעלם מחומרת מעשיו ותוצאות מעשיו, עת אחז בהגה כשהוא שיכור ונסע במהירות העולה על המותר".

"הוא גילה פזיזות נפש למצבו זה ונטל סיכון בלתי סביר לאפשרות כי יאבד שליטה ברכב ויגרום לתאונה אשר עלולה להביא לתוצאות קטלניות, ובחר להמשיך ולנהוג למרות הסיכון", הוסיפה. "ואכן, תוצאות התאונה היו קשות, חייה של נערה צעירה נקטלו וכן נפצעה האחרת. תוצאה שכזו מחייבת ענישה הולמת אשר יהיה בה כדי לגמול לנאשם על מעשיו להרתיעו לעתיד ולהוציא מסר הרתעתי לכלל הנהגים".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?