טופז מתא המעצר: יש מרחק בין ההאשמות לאמת

"הראשון בבידור" לא מבקש רחמים. בראיון שקיים מתא המעצר הוא מבקש מהציבור לקחת את הדברים בפרופורציות. "אני כועס על עצמי, על חוסר השליטה שלי, אבל אל תרחמו עלי", אומר עציר מספר 1317907. בעקבות הראיון, שנערך ללא אישור שירות בתי הסוהר, נשלח טופז לבידוד

טופז בביהמ"ש, ארכיון (חדשות 2)

טופז מסרב להיעלם מסדר היום: בניגוד להוראות שירות בתי הסוהר ובלא ידיעתם, פנה "הראשון בבידור" לתקשורת מתוך תא המעצר בכלא ניצן בבקשה להבהיר את הצד שלו בפרשת תקיפת אנשי התקשורת. כמעט חודשיים שהוא שוהה במעצר מאז נחשפה הפרשה שקשרה את הבדרן עם העולם התחתון.

לאחר שהביע לא פעם את כעסו על התקשורת, פנה טופז ביוזמתו לעיתונאית והסופרת סמדר שיר וערך איתה חשבון נפש בו הוא מתייחס לניסיון ההתאבדות, ליחס לו הוא זוכה מהתקשורת ולדעת הקהל שכל כך חשובה לו.

בראיון שמתפרסם הבוקר במוסף "7 ימים" של "ידיעות אחרונות" הוא מבקש להבהיר שלמרות מצבו - הוא לא זקוק לרחמים. "אם יש רגש שאני שונא, זה רחמים. ב-40 שנות הקריירה שלי בטלוויזיה ועל הבמה, כשעשיתי כל מה שיכולתי כדי לעזור לאנשים מסכנים, לא עשיתי את זה מרחמים", אומר טופז. 

"אני כועס על עצמי, על חוסר השליטה שלי, על הטמטום, על הנזק שגרמתי לאנשים, אבל הדבר היחיד שאני מבקש זה לקחת את הדברים בפרופורציות", הוא מבקש. "התקשורת כבר מחקה את הפרופורציות, אבל במהלך המשפט יתברר שיש מרחק גדול בין ההאשמות שמייחסים לי לבין מה שהיה באמת", הוא מבטיח. 

"אשא את הבושה עד  יום מותי"

בשיחה אחרת מקביל טופז את מצבו לסיפור התנכ"י ואומר: "כשקין רצח את הבל, עוד לא היו שופטים ולא היו תביעות...וגם לא הייתה תקשורת...באותם הימים הכל התנהל על פי המשפט של זה שיושב למעלה, בשמיים. וזה שיושב למעלה אמר לקין 'אני שם לך אות קלון על המצח וכולם ועכשיו צא, לך, תסתובב בחברה'. הוא שם, קין יצא וכולם נידו אותו, כולם". 

"זה מה שאני עובר עכשיו. לא מעניין אותי להתייחס לשאלות זניחות ...כמו איך האוכל ואם אני כן או לא מצליח לישון...העיקר זה הבושה שאותה אני אשא על עצמי עד יום מותי, בלי קשר לתוצאות המשפט.... זה לא משנה מה אני חושב", הוא מסביר, "אני נשרף בייסורי חרטה ובושה בפני הילדים שלי".

"אף אחד כבר לא חושב שגם אני בן אדם עם לב", מציין טופז בטלפון. "אני מבין...גם אני הייתי סולד מאדם שמייחסים לו מעשים כאלה...אבל מותר לי לבקש משהו? לפני שאתם גומרים אותי, נסו להיזכר מה עשיתי במשך 40 שנה: מוישה והאורנג'דה, דודו מספר לגולו, הראשון בבידור, כמה צחוק הבאתי למדינה הזאת וכמה אושר וכמה שמחה".

"הרי לא ייתכן שכל הדברים האלה יצאו מבן אדם רע ואכזר, אז אל תמחקו את זה", מבקש טופז. "נכון, עשיתי רע, אבל עשיתי גם הרבה דברים טובים. אני לא 'סכנה לציבור'. באמת שלא. אל תשכחו לי את כל הטוב, לעזאזל". 

בעקבות הראיון הוחלט בשירות בתי הסוהר לפתוח נגד טופז בהליך משמעתי, בסופו הוחלט כי הוא יועבר לתא אחר בשבוע הקרוב, ובחודש הקרוב כלל לא יזכה לביקורים של מכריו ולטלפונים מבני משפחתו.

פרשת טופז  - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי