טופז דיבר עם התקשורת ללא אישור - ונענש בחומרה

"הראשון בבידור" ממשיך להסתבך: טופז לא קיבל אישור לערוך ראיון מתא המעצר עם העיתון "ידיעות אחרונות" - ונידון בהליך משמעתי מזורז לבידוד במשך שבוע, ולחודש שלם ללא ביקורים ושיחות טלפון

טופז. שוב מסתבך (חדשות 2)

החטא ועונשו: הבדרן דודו טופז עדיין לא הורשע אמנם בבית המשפט, אך צרות בבית הכלא הוא בהחלט כבר עושה. בעקבות ראיון שהעניק ללא אישור לעיתון "ידיעות אחרונות" שצפוי להתפרסם מחר, נידון היום "הראשון בבידור" לשבוע בידוד בתא המעצר וחודש שלם ללא ביקורים וקבלת שיחות טלפון.

היום פורסם על הראיון שצפוי להתפרסם מחר, ובשירות בתי הסוהר מאוד לא אהבו לשמוע על כך. בעקבות הראיון הוחלט לפתוח נגד טופז בהליך משמעתי, בסופו הוחלט כי הוא יועבר לתא אחר בשבוע הקרוב, ובחודש הקרוב כלל לא יזכה לביקורים של מכריו ולטלפונים מבני משפחתו.

טופז: "אל תשכחו את מה שעשיתי לפני כן"

הבוקר התפרסם ראיון קצר שקיים טופז עם עיתון "מעריב", באמצעות אחיו מיקי גולדנברג. "אל תשכחו את הדברים שעשיתי לפני כן", אמר טופז והוסיף: "חכו למשפט ותראו שהתיק שלי קטן בהרבה ממה שמתואר".

לפי הדיווח בעיתון, טופז מוגדר בשב"ס כאסיר ברמת פיקוח א' - הגבוהה ביותר, בגלל ניסיון ההתאבדות שלו בבבית המעצר באבו כביר לאחר מעצרו. הסוהרים מבקרים בתאו של טופז בכל שעות היממה. את התא השמור הוא חולק עם חמישה עצורים: סוחר סמים, עבריין רכוש, פורץ, ושני עברייני אלימות.

גורם בכלא אמר על טופז: "פעם הוא (טופז) היה רגיל להגיע לבית קפה בתל אביב ומיד היו מפנים לו את השולחן במרכז בית הקפה, אבל באגף 2 הוא אסיר רגיל שעומד בתור כמו כולם לאוכל".

נשלח לצינוק לאחר ששוחח עם הסוהרים

ספירת הבוקר של האסירים מתחילה בשש מדי בוקר. טופז עומד עם כולם, מתקלח ומתייצב לארוחת הבוקר. אחר כך הוא מקבל זריקת אינסולין במרפאת הכלא. גורם בשב"ס אמר כי ברוב שעות היום שוהה טופז בתאו.

לפני כמה ימים נשלח טופז לצינוק. "הוא פנה לסוהרים והתחיל להתעניין כמה הם מרוויחים בחודש", אמר גורם בבית הכלא. "הוא ניסה לגלגל שיחה עם הסוהרים. זו עבירת משמעת חמורה מבחינתנו ולכן הוא נשפט ונשלח ליומיים בצינוק".

"בהתחלה הוא חשב שכל נושא הכלא הוא צחוק", סיפר גורם בשב"ס. "פעם אחת הוא ביקש להשתחרר כדי ללכת לעשות סידורים בבנק, אחר כך ביקש ללכת לבקר את הילדים. אבל מהר מאוד הבהרנו לו איפה הוא נמצא".

טופז עצמו הוסיף בריאיון כי "קין רצח את הבל וקיבל אות קין לחרטה, כדי שיוכל להסתובב בחוץ והאנשים יראו את האות. קין הסתובב בחוץ כאשר האות נשאר לו על המצח. אני את האות שלי כבר קיבלתי, אבל אני נשאר בפנים".

יישאר במעצר עד החלטה אחרת

ההסתבכות של טופז בבית הכלא מצטרפת לשורת חדשות רעות שנופלות עליו בתקופה האחרונה. רק השבוע הגישו חברת "קשת" ובראשה המנכ"ל אבי ניר, שעל פי האישום הותקף על ידי בריונים ששלח טופז, תביעת פיצויים בסך תשעה מיליון שקלים.

בשבוע שעבר החליט השופט גלעד נויטל להשאיר את טופז במעצר עד לקבלת החלטה אחרת, ולדחות את הדיון בעניינו עד לחודש אוגוסט. על פי תסקיר המבחן שהוצג בדיון, טופז מסוכן לעצמו ולאחרים, בין השאר בגלל התרופות נגד הדיכאון שהוא נוטל ועלולות להשפיע על תפקודו. סניגורו הגיש לבית המשפט רשימה של שמונה אנשים תחת פיקוחם יכול טופז להישלח למעצר בית, אולם שירות המבחן פסל את כולם.

פרשת טופז  - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי