ביהמ"ש: הקלון יישאר על ראש עיריית רחובות

יום לאחר ההמלצה להעמיד לדין את ראש עיריית נצרת עילית בחשד ל"לחצים פסולים", מחליט היום בית המשפט שעונש הקלון על ראש עיריית רחובות המושעה, שוקי פורר, יישאר. "אני נדהם", אמר פורר שהורשע בהפרת אמונים

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה דחה בצהריים את ערעורו של ראש עיריית רחובות, שוקי פורר, להסרת הקלון מעונשו. בדצמבר 2008, הורשע פורר בכך שמסר עבודות של העירייה ללא מכרז לקבלן שתרם כספים למערכת הבחירות שלו

פורר הורשע במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של הפרת אמונים, בעת שכיהן כראש עיריית רחובות. העונש שנגזר עליו היה תשלום קנס בסך 75 אלף שקלים, 200 שעות עבודות ציבוריות ועבירת קלון - בעקבות הקלון הושעה מתפקידו.

היום, בהחלטה שהתקבלה על ידי הרכב השופטים, הוחלט כי הקלון לא יוסר מעברו של הפוליטיקאי. בפועל - הוא לא יוכל לחזור לכהן כראש העיר או בכל תפקיד ציבורי אחר, במשך 7 שנים. בית המשפט התמלא בעשרות אנשי העירייה ובתומכיו הפוליטיים של פורר, שגדשו את האולם.

בתום הדיון נראה ראש העיר לשעבר כועס, ולשאלת חדשות 2 באינטרנט ענה: "אני נדהם, אני רוצה כבר לקרוא את החלטת השופט כדי לראות איך הוא מנמק את זה". כשנשאל מה הוא הולך לעשות, ענה "אני לא יודע".

בהחלטתם קבעו השופטים כי למרות שפורר התעקש שעשה את מעשיו לטובת הציבור, אין בכך להכשיר את המעשים, וגם טובת הציבור אינה מצדיקה עבירה על החוק.

ראשי עיר פושעים: המשטרה המליצה לשפוט את ראש עיריית נצרת עילית

רק אתמול המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, ואת סגנו עדי ברקו, בחשד שהפעילו לחצים על חבר אופוזיציה, סימיון ברון, כדי שיתפטר. גפסו וברקן חשודים שאיימו כי יפגעו בפרנסתה של גרושתו של ברון.

ההקלטות המפלילות פורסמו אמש במהדורה המרכזית של חדשות 2. הודעת המשטרה בנושא, ניתנה לאחר שבחודשים האחרונים ניהלה היחידה הארצית לחקירות הונאה חקירה במקרה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?