המשטרה: להעמיד לדין את אולמרט על מינויים פוליטיים

רק הבוקר הוחלט על סגירת התיק בפרשת כרמיה - אבל אהוד אולמרט עוד לא נחלץ מהחקירות נגדו. המשטרה ממליצה להעמיד את ראש הממשלה לשעבר לדין על עבירות של מרמה והפרת אמונים, בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד התמ"ת. "נמצאה תשתית ראייתית לכך שאולמרט פעל תוך ניגוד עניינים חמור", הסבירו ביחידה הארצית לחקירות הונאה

אין לו רגע דל: שעות ספורות בלבד לאחר שהתבשר אהוד אולמרט כי הוחלט לסגור את תיק החקירה נגדו בפרשת הבית ברחוב כרמיה, הוא מגלה כי מוקדם מדי לחגוג.

הערב פרסמה המשטרה המלצה להעמיד לדין את ראש הממשלה לשעבר - הפעם בפרשת המינויים הפוליטיים במשרד התמ"ת. בנוסף ממליצים במשטרה להעמיד לדין גם את עוזרו לשעבר עובד יחזקאל ואת מנכ"ל משרד התמ"ת לשעבר, רענן דינור.

על פי החשד היה מעורב ראש הממשלה לשעבר במתן הטבות שונות ובמינוי של חברי מרכז ופעילי ליכוד. אולמרט, כך חושדים במשטרה, פעל לקידומם של הפעילים ואף התערב למען מניעת פיטורי מקורביהם שהועסקו בגופים עליהם היה מופקד במסגרת תפקידו.

"אנו סבורים כי נמצאה תשתית ראייתית לכך שאולמרט, יחזקאל ודינור פעלו תוך ניגוד עניינים חמור", הסבירו ביחידה הארצית לחקירות הונאה את החלטתם להמליץ להעמיד לדין את אולמרט לדין בגין ביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים.

"מערכת אכיפת החוק מנהלת קרקס"

בתגובה להחלטת המשטרה פרסם יועץ התקשורת של אולמרט הודעה חריפה בה טען כי מערכת אכיפת החוק מנהלת "קרקס".

"הפרקליטות והמשטרה מנסות לטשטש ולהסוות את העובדה שתיק כרמיה נסגר היום, אחרי סחבת ועינוי דין שנמשכו 3 שנים, ולכן מוציאות במכוון באותו יום גם הודעה על המלצה בחקירה אחרת", כתב יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן. "לציבור כבר נמאס מהתנהלות זו של הפרקליטות והמשטרה שעוסקות ביצירת ספינים תקשורתיים תוך התחשבנות קטנונית ובלתי ראויה".

הסוף לפרשת כרמיה

מוקדם יותר היום הודיע היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי החליט לסגור את תיק החקירה נגד
ראש הממשלה לשעבר בפרשת הבית ברחוב כרמייה, מחוסר ראיות מספיקות.

אולמרט נחשד כי בעת שכיהן כראש עיריית ירושלים קיבל הנחה משמעותית על רכישת הבית, ובתמורה הפעיל את השפעתו על גורמים בעירייה לשם מתן אישורי בנייה חריגים וזירוז הליכים בפרוייקט. בהודעת הפרקליטות נמסר כי החקירה הותירה תמיהות וסימני שאלה.