פרשת כרמיה: הסוף

אולמרט יכול לנשום לרווחה: גם תיק כרמיה בו נחשד בתיווך לשוחד נסגר מחוסר ראיות. "מדובר בהחלטה שהייתה צריכה להתקבל כבר מזמן", נמסר מראש הממשלה לשעבר, "ולא אחרי שלוש שנים לאחר שהורידו כבר ראש ממשלה מכהן"

אולמרט מבסוט, ארכיון (חדשות 2)

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט יכול לנשום (קצת) לרווחה: תיק "הבית ברחוב כרמיה" נסגר מחוסר ראיות.

בפרשה, נחשד אולמרט כי בעת שכיהן כשר התמ"ת קיבל הנחה משמעותית ברכישת דירה ברחוב כרמיה שבירושלים. בתמורה להנחה התבקש אולמרט, על פי החשד, להפעיל את קשריו בעירייה לזירוז פרוייקטים.

לאחר שחומר החקירה הועבר לפרקליטות, הוחלט כי אין תשתית ראייתית מספקת להוכיח עבירות של תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים ואי דיווח על קבלת מתנה.

במשרד המשפטים מציינים כי החקירה "לא הסירה תמיהות וסימני שאלה", אבל יחד עם זאת, לא הצליחה להוכיח כי אולמרט אכן קיבל הנחה משמעותית בתמורה להפעלת השפעתו. אולמרט תירץ את מחיר העיסקה בכך שהייתה קיימת אי ודאות בירוקרטית בנכס, וכן ששילם את כל הסכום במזומן ומראש.
לאחר חוות דעת שנתנו גם שמאים מוסמכים, הוחלט כי אפשר לשלול לחלוטין את גירסתו של ראש הממשלה לשעבר.

"שלוש שנים של חקירה הסתיימו בדממה דקה"

יחד עם זאת, ממצאי החקירה כן העלו כי הטיפול בפרויקט ברחוב כרמיה כן קיבל טיפול "חריג ולא שגרתי" על ידי פקידי העירייה, אך לא הוכח שהטיפול הזה נבע מהתערבותו של אולמרט עצמו.

בלשכתו של ראש הממשלה לשעבר, מיהרו לתקוף עם היוודע ההחלטה. "שלוש שנים של חקירה בלתי נגמרת, של הדלפות מגמתיות ושל שלל הצהרות מתלהמות ופוגעניות כנגד אולמרט מסתיימות היום בקול דממה דקה", נמסר בהודעה רשמית לעיתונות.

בהודעה נכתב כי "מדובר בהחלטה שהייתה צריכה להתקבל כבר מזמן ולא אחרי שלוש שנים לאחר שהורידו כבר ראש ממשלה מכהן". בהודעה דואגים להזכיר כי "פרשה זו מתווספת לפרשת בנק לאומי שנסגרה אף היא, ואין לנו ספק כי בסופו של דבר זה יהיה גורלן גם של יתר הפרשות".