7 שנות מאסר לבן 14 שביצע מעשים מגונים בילדים ואנס ילדה

נער שהורשע באונס ובביצוע מעשים מגונים ב-6 ילדים, כולם בני פחות מ-10, נשלח ל-7 שנות מאסר בפועל. כששמע את גזר הדין נפל על צווארו של אביו. "הם הרסו לנו את החיים", זעקה אמו. "שאלוהים ינקום בהם"

החיוך שהיה על פניו של הנער בן ה-15 בתחילת הדיון השתנה לחלוטין בסופו: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום שבע שנות מאסר בפועל על הנער שהורשע בביצוע אונס ומעשים מגונים סדרתיים בשישה ילדים, כולם בני פחות מעשר. הנער החרדי, ממרכז הארץ, עבר בשנה האחרונה בערים שונות ברחבי הארץ במסגרת לימודיו, ובכל מקום אליו הגיע היה מעורב בעבירות מיניות. הוא היה רק בן 14 כשעשה זאת.

מי שקרא את כתב האישום שעמד נגד הנער שפשף את עיניו כאשר ראה את דמותו הצנומה נכנסת לבית המשפט. אמנם הנאשם הוא בן 15, אך הוא נמוך וצנום כילד בן 12. עיניו בורקות וצחוקו הילדותי בלט מאוד כאשר התבדח עם אנשי השב"ס, על רקע המעשים החמורים בהם הוא הואשם.

על פי כתב האישום הצעיר נהג להסתובב בערים שונות ברחבי הארץ בהתאם למקום לימודיו, שם היה מוצא קורבנות צעירים ומבצע בהם את זממו. חלק מקורבנותיו גרו בשכנות אל הנער וחלקם למדו איתו בבית הספר.

שורה של מעשים מגונים

באישום הראשון נגד הנער מתואר מעשה מגונה בילד בן שמונה. הנער, שתר אחר קורבן ברחובות עירו, מצא את הילד בדרכו מבית הספר. בניסיון לפתותו, כך נטען, הציע לילד להראות לו קיצור דרך לביתו , אך במקום זאת הוביל אותו לשדה, הכריח אותו להתפשט וביצע בו מעשים מגונים והכריח אותו לבצע בו מין אוראלי.

בכתב האישום נטען כי באותו השדה ביצע הנער מעשה סדום נוסף, הפעם בילד בן 10. לאחר שהוביל אותו לשם, אילץ אותו לפשוט את מכנסיו ודרש ממנו לבצע בו מין אוראלי. "למרות בכיו", נכתב בכתב האישום.

שנה לאחר מכן, חודשיים לפני שמלאו לנער 15, הוביל ילדה בת גילו למחסן מאחורי בניין מגורים, איים עליה כי אם לא תפסיק לבכות יפגע בה, ולאחר מכן אנס אותה.

מעשה סדום בחדר אשפה

כתב האישום המזעזע מתאר מעשי סדום בשלושה ילדים נוספים, אחד מהם בן שבע, במיקומים שונים כמו חניית בית בשכונה ובתוך חדרי אשפה. באחד המקרים, כאשר ביצע הנער מעשה סדום בילד בן 12, איים על הילד כי אם לא יציית לו - הוא ימות.

פרקליטתו של הנאשם, עו"ד חיה ציון זכאי, ציינה כי מעשיו של הנער נובעים מהתעללות שעבר בעצמו כשהיה ילד. "אנחנו שוקלים הגשת ערעור מאחר ומדובר למעשה בגזר דין עם עונש גבוה מאוד ביחס לגילו של מבצע העבירות", אמרה.

גזר הדין, שנשמע בדלתיים סגורות, ניתן על ידי הרכב שופטים בראשות השופטת רות דותן. במסגרת הסדר טיעון לא התקיימו הוכחות במשפט והנער הודה בכל המיוחס לו. לאחר שנגזר דינו נפל הצעיר על צווארו של אביו, בעוד אימו מיררה בבכי לצידם. "הם הרסו לנו את החיים", זעקה האם, "שאלוהים ינקום בהם".

על הנער נגזרו גם 30 חודשי מאסר על תנאי והוא חוייב לשלם פיצוי בסכום של 20 אלף שקלים לכל אחד מהקורבנות. 

חיפה: ילדים התעללו מינית בילדים

משטרת חיפה דיווחה הבוקר כי היא חוקרת חשד למקרי התעללות מינית מזעזעים שביצעו, על פי החשד, בן 12 וחצי ובן 14 וחצי מאזור חיפה בשני אחים בני שבע ושמונה.

לפני כשבוע חשדה אחותם בת ה-16 של שני הילדים שמשהו לא טוב עובר על שני אחיה. היא סיפרה להוריה, ויחד גילו את שקרה והזמינו את המשטרה. בני המשפחה סיפרו לשוטרים כי שני האחים הותקפו מינית על ידי שני ילדים אחרים שהם מכירים מהשכונה.

בעקבות התלונה זומנו שני האחים לחקירה במהלכה סיפרו כי הצעירים ביצעו בהם מעשי סדום בכמה הזדמנויות שונות. אחד מהם הודה וקשר עצמו לאירועים. המשטרה בודקת כעת האם ישנם קורבנות נוספים שסבלו ממעשיהם של הנערים.