אמא טאליבן בעקבות האם המרעיבה

האם יש דימיון בין שתי הנשים המואשמות בהתעללות? פרקליטה של האם המואשמת בהכאת והזנחת ילדיה בהחלט סבור כך. עו"ד דחוח: "החברה לא יודעת להתמודד עם חריגים". עו"ד חזן, פרקליטם של הילדים: "האירועים בירושלים הוכיחו שרק אלימות מעבירה את המסר"

"אמא טליבאן" (חדשות 2)

בעוד שבירושלים טרם נרגעו סופית הרוחות בדבר מעצרה של "האם המרעיבה", חוזרת לכותרת פרשה בעלת אופי דומה שהסעירה את המדינה רק לפני חודשים ספורים.

הבוקר ימסור בית המשפט המחוזי בירושלים את הכרעת הדין בעניינם של מי שזכתה לכינוי "אמא טאליבן" ובעלה. השניים, תושבי בית שמש, מואשמים כי התעללו במשך שנים ארוכות בשמונה מילדיהם וגרמו להם יסורים קשים.

"בהחלט יש קשר בין שני המקרים", אומר פרקליטם של חלק מהילדים, עו"ד זרי חזן, בהתייחסו לפרשה האחרונה. "המסר הוא אותו המסר: יש תיקים שצריכים להתייחס אליהם בצורה שונה". לדבריו, ההתפרעויות בירושלים הוכיחו לפרקליטות כי רק באמצעות מחאה אלימה והבערת צמיגים ניתן להעביר את עמדתם. "הפרקליטות לא מבינה, כיוון שראשיה הם חילוניים, את הנזק שנגרם עקב הרצון להעניש את האם", גורס עו"ד חזן.

"לא יודעים להתמודד עם חריגים"

האם החשודה בהרעבה בביהמ"ש (חדשות 2)
גם פרקליטה של "אמא טאליבן" בהחלט רואה את הדימיון בין שתי הפרשיות. "זו הוכחה לכך שהחברה איננה יודעת כיצד להתמודד עם חריגים", מסביר עו"ד גיל דחוח. "מרשתי לא הייתה מדברת עם גברים. הסביבה שלה חשה בחריגותה והחברה החליטה לפלוט אותה. מכאן זה הפך לכדור שלג".

על פי כתב האישום שהוגש לפני כשלושה חודשים הזניחה את ילדיה הקטנים, גזזה את שיערם, הכתה אותם נמרצות באמצעות חגורה ואף התעלמה מגילויי העריות בין האחים. בעלה מואשם כי היה מעורב במעשים וכי לא מנע את ההתעללות הפיזית והנפשית הקשה.

חלק מהילדים העידו בבית המשפט נגד אמם וסיפרו על מסכת ההתעללויות הקשה שעברו, אולם אחרים שכבר העידו נגדה, פנו לתובע וביקשו שלא ידרוש להטיל עליה מאסר בפועל בשל הפחד מהנזק שייגרם להם בעדה החרדית. בתה הבכורה אף חזרה בה מעדותה ואמרה כי היא השוטרים גבו אותה באיומים. "אמא שלי היא אישה צדיקה", הסבירה, "היא רק קצת שונה בלבוש שלה".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?