טופז יישאר במעצר עד החלטה אחרת

לאחר שבבוקר הוקראו לו סעיפי האישום נגדו, אחה"צ שמע טופז את החלטת השופט להשאירו במעצר עד לקבלת החלטה אחרת. הדיון בעניינו נדחה עד לחודש אוגוסט. השופט קבע: דניאל זנקו יישאר במעצר עד תום ההליכים

למי שהיה הראשון בבידור זהו יום גדול בבית המשפט. אחר הצהריים הסתיים דיון בהארכת מעצרו של טופז עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בתום הדיון החליט השופט גלעד נויטל להשאיר את טופז במעצר עד לקבלת החלטה אחרת, ולדחות את הדיון בעניינו עד לחודש אוגוסט. הדיון הועבר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

עם פתיחת הדיון ביקש עו"ד ציון אמיר לדחות את המשפט, אך נציגת הפרקליטות במשפט סירבה. בין אמיר לפרקליטה החלו דין ודברים בעקבות חוסר הסכמה על מועד הדחייה, וזאת עקב חופשות פרטיות שנקבעו על ידי הצדדים. כאשר הטונים עלו קרא השופט נויטל לעורך דין אמיר, לצאת ולשתות מיץ .

לאחר שבשבוע שעבר התעמת דודו טופז חזיתית עם קורבנו אבי ניר בבית המשפט, היום הוא הגיע לבית המשפט המחוזי בתל אביב לשני דיונים בעניינו: בצהריים הוקרא לטופז כתב האישום העומד תלוי נגדו. סניגורו עו"ד ציון אמיר אמר בדיון כי לא קיבל לידיו את כל חומר החקירה ולכן אינו יכול להגיב בשלב זה.

טופז הגיע לבית המשפט כשהוא מלווה בסניגורו, עו"ד אמיר. בפנים מושפלות כשיערו ארוך וכסוף, הוא נראה כמי שהוסיף תוך תקופה קצרה כמה שנים טובות לגילו. רוב הזמן טופז השפיל את מבטו וישב כשידו בפיו. מדי פעם שוחח עם סניגורו להתייעצות. הוא גם נראה רזה יותר מהפעם האחרונה שהגיע לבית המשפט לדיון במשפטו.

על פי המלצת ועדת המבחן, טופז כנראה לא ישוחרר היום ממעצר. על פי תסקיר המבחן, טופז מסוכן לעצמו ולאחרים, בין השאר בגלל התרופות נגד הדיכאון שהוא נוטל ועלולות להשפיע על תפקודו. סניגורו הגיש לבית המשפט רשימה של שמונה אנשים תחת פיקוחם יכול טופז להישלח למעצר בית, אולם שירות המבחן פסל את כולם. כעת ניתן רק להמתין ולראות מה יחליט בית המשפט בנושא.

נויטל קבע: זנקו במעצר עד תום ההליכים

עורכי הדין אורי אביב ואלי כהן, סניגוריו של דניאל זנקו, מי שכונה ה"מתווך" בפרשת טופז, ביקשו בדיון פגישה עם נציגי הפרקליטות במטרה לנהל משא ומתן שיוביל להסדר טיעון. "באופן עקרוני נראה שיש מקום להידברות בין הצדדים, לצמצם את עובדות כתב האישום ולהגיע להבנות", ציינו הסניגורים לאחר הדיון. "האישומים שמתייחסים לזנקו מפורטים מייחסים לו את מקרי שירה מרגלית ובועז בן-ציון. הדברים ראויים לעיבוד ולשינוי, ואז נוכל להתקדם הלאה".

 

עורך הדין אורי אביב ציין כי זנקו עצוב ומלא חרטה. "הוא מבין שהוא טעה, והוא היה מוכן לבוא ולומר זאת לנפגעים", אמר. "הוא סובל".

 

עורכי דינו של זנקו ביקשו לשחררו לחלופת מעצר. תסקיר המבחן בעניינו המליץ על שחרורו. "הוא היה הדמות שגייס באמצעותו טופז את התוקפים האחרים. ההתנהלות שלו היא עבריינית ובשיחות שלו עם טופז הם דיברו בקודים עברייניים שלא יביישו ארגון פשיעה", אמרה נציגת הפרקליטות.

 

בסופו של דבר קבע השופט גלעד נויטל כי זנקו יישאר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 טופז נעצר - סיקור מיוחד:

תמלילי החקירות של טופז נחשפים

נחשף קשר בין טופז למשפחות הפשע

אחיו של החשוד בתקיפת בן-ציון בראיון לחדשות 2 באינטרנט

קראו את כתב האישום המלא נגד טופז ויתר הנאשמים

צפו באחיו של דודו טופז מתעמת עם כתב חדשות 2

החשוד: ברחתי מאילת כי חששתי מדודו

מיוחד: חתונתם של טופז וחן

גרושתו של טופז דליה: זה לא אנושי

תיעוד מיוחד: כך הופללו תוקפי שירה מרגלית

טופז לכתבתנו: תיזהרי שלא תסתבכי