חוות דעת: "רוצח פלינר לא סובל מפיגור שכלי"

לביהמ"ש הוגשה חוות דעת של הוועדה לאבחון מפגרים שסותרת את חוות הדעת של ביה"ח אברבנאל. בני משפחתה של עו"ד ענת פלינר ז"ל: "חוות הדעות אמנם מסובכות, אך הסיפור פשוט: יש אישה שנרצחה"

החשוד בבית המשפט (חדשות 2, ארכיון)

הנער ת' בן ה-15 שמואשם ברצח עו"ד ענת פלינר אינו סובל מפיגור שכלי - כך נקבע בחוות דעת שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב על ידי הוועדה לאבחון מפגרים על פי חוק הסעד. חוות דעת זו סותרת את חוות הדעת הראשונית שהגישו פרקליטיו של הנער, בה נקבע כי הוא סובל מפיגור שכלי קל כפי שנקבע בבית החולים לבריאות הנפש.

שתי חוות הדעות סותרות, ובמהלך המשפט תקבע השופטת שרה דותן איזו מהן לקבל. אם כי יש לציין כי חוות הדעת האחרונה שהתקבלה חוברה על ידי גורם העוסק אך ורק בפיגור שכלי, לעומת חוות הדעת של בית החולים אברבנאל שעסקה בעיקר בבריאות נפש וכללה גם איבחונים פסיכו-דיאגנוסטים המצביעים על פיגור שכלי.

בתום הדיון בו הוצגה הבוקר חוות הדעת לבית המשפט, אמר פרקליטו של הנער, עו"ד משה מרוז, כי בכוונתו להגיש ערר על החלטת הוועדה. על פי חוק הוא יוכל לעשות זאת ב-45 הימים הבאים.

לאחר הדיון שוחחו במסדרונות עוברים ושבים עם בני משפחת פלינר. האזרחים טענו כי כמות הוועדות המעורבות בתיק מסרבלת ומסבכת את הדיון המשפטי. בני משפחתה של פלינר אמרו בתגובה כי חוות הדעות אמנם מסובכות, אך הסיפור פשוט: יש אישה שנרצחה.

הדי-אן-אי הביא לפיענוח הפרשה

"אישה נרצחה". עו"ד ענת פלינר ז"ל (חדשות 2)
עו"ד פלינר נרצחה באפריל 2006 על מפתן דלתה שברמת השרון כאשר פתחה את דלת ביתה לנער שהתגורר סמוך. היא נדקרה לעיני ילדיה פעמיים בבטנה ודיממה למוות במקום.

במרס 2008 עצרה המשטרה את הנער לאחר שנחשד כי גנב קטנוע. מדגימות הדי-אן-אי שנלקחו ממנו אז התברר כי ככל הנראה הוא האחראי לרצח. דגימת הדי-אן-אי היוותה את פריצת הדרך לפיענוח הפרשה, ובהמשך הודה הנער במיוחס לו.

החשוד ברצח היה בן 15 בעת הרצח ולאחר מעצרו הוא שיחזר את המעשה. על פי כתב האישום שהוגש בתחילת יולי, החליט הנער לבצע שוד באחד הבתים ברמת השרון כדי להשיג כסף. הוא יצא מביתו בשעה תשע בערב, לאחר שנטל זוג כפפות שחורות שהיו שייכות לו וסכין קומנדו ונדן שהיו שייכים לאביו, וצעד לכיוון הרחוב שבו התגוררה פלינר.

 על פי כתב האישום, הוא שלף את הנדן ממכנסיו והוציא מתוכו את הסכין. כשפלינר נבהלה וצרחה הנער נלחץ, שלף את הסכין, דקר אותה, השליך את הנדן על הרצפה ונמלט מהמקום. בהמשך השליך הנער את הכפפות והסכין לפח אשפה. שכן ערני שהבחין בסכין העביר אותה למשטרה כעבור כמה ימים.

כתבות נוספות בנושא:

הנאשם ברצח עו"ד פלינר מודה במעשה