השופט דרורי ממשיך לעורר סערה: "הנאנסת בטראומה כי אין לה שידוך"

העיתון "מעריב" חושף עוד החלטה שערורייתית של שופט בית המשפט המחוזי בירושלים משה דרורי. לאחר שהחליט לא להרשיע צעיר חרדי שדרס צעירה, החליט השופט לדחות את בקשתה של נערה חרדית בת 15 שנאנסה להרחיק את השכן שאנס אותה מהשכונה - ולרחם דווקא על האנס

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים משה דרורי ממשיך למשוך אש: לאחר פסק הדין השנוי במחלוקת שנתן בפרשת דריסת הקופאית האתיופית, העיתון "מעריב" חושף הבוקר כי זה אינו פסק הדין היחיד השנוי במחלוקת שיצא מבית מדרשו של השופט, המבקש להתמנות לשופט עליון.

על פי הדיווח, בחר השופט לרחם על גבר בן 45 שאנס את שכנתו בת ה-15 והעדיף למתוח ביקורת קשה על הנערה, היום בת 18, בת לעדה החרדית שביקשה למנוע מהגבר שאנס אותה לשוב ולהתגורר בבניין בו היא מתגוררת - לאחר שהשתחרר מהכלא.

השופט דרורי החליט לרחם דווקא על האנס ולתקוף את הצעירה. הוא מתח ביקורת על סירובה להגיע לאולם הדיון שבו נכח השכן, קבע שהטראומה שלה נובעת מכך שהיא אינה בתולה עוד ולכן תתקשה במציאת שידוך והדגיש פעם אחר פעם כי קיימה את יחסי המין בהסכמה.

השופט דדרורי: "המעשיים הכפויים היו מרצון"

על השכן נגזרו 16 חודשי מאסר בפועל ומאסר על תנאי. הוא גם חוייב לפצות את הנערה ב-20 אלף שקלים. הרכב השופטים בו ישב דרורי ציין כי העבירות שביצע השכן חמורות מאוד.

במהלך תקופת מאסרו של השכן ניסתה הנערה לשקם את חייה ופנתה לטיפול פסיכולוגי. במקביל המשיכה את לימודיה תוך שהיא חולמת להיות בעתיד גננת. אלא שעל תכניותיה העיב שיחרורו המתקרב של השכן. הצעירה פנתה לבית המשפט בבקשה למנוע ממנו לשוב לסביבת מגוריו ולהרחיקו לאחת השכונות הסמוכות - בתקווה שלא תיאלץ לראות את השכן מדי יום.

ביום חמישי שעבר החליט השופט דרורי לדחות את בקשת הצעירה. אולם לא רק החלטתו של השופט מקוממת, אלא גם הנימוקים: בתחילה הוא מתייחס לקשר הסיבתי שבין עבירות המין לבין הדרישה להרחיק את השכן, תוך שהוא מעלה שני מקרים היפותטיים היכולים לגרום אי נוחות לכל אדם, כל שכן לנערה חרדית בת 18 שנפלה קורבן לעבירות מין.

במקרה אחר הוא מתאר אישה הנאנסת פעמיים - פעם אחת על ידי שלושה גברים מאילת ובפעם השנייה על ידי אדם המתגורר סמוך לביתה. בשני האירועים הדימיוניים, ציין השופט כי לא היה מרחיק את האנס. בהמשך משתלח השופט גם בטענתה של הנערה להידרדרות בלימודיה. "לגבי הירידה בלימודים, אם הייתה כזאת, היא נבעה מרצונה של הנערה להתרועע עם השכן ולא מטראומה עקב המעשים המיניים הכפויים, שכן המעשים הכפויים היו מרצון", ציין.

הנהג דרס קופאית - דרורי לא הרשיע אותה

הפרשה שהעלתה את השופט דרורי לכותרות בחודש שעבר הייתה החלטתו לזכות נהג שצולם במצלמות אבטחה כשהוא דורס קופאית בחניון שסירבה לתת לו לעבור מאחר ולא שילם.

הפרקליטות גיבשה כתב אישום חמור נגד הנהג. הסעיפים: תקיפה שגרמה לחבלה חמורה והפקרה לאחר פגיעה. התיק הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים. אלא שלמרבה התדהמה והתמונות שלא הותירו מקום לספק, החליט השופט משה דרורי שלא להרשיע את הנאשם בתיק, למרות שקבע שהוא עבר את העבירות המיוחסות לו.

הפרקליטות הגישה ערעור לבית המשפט ובתחילת השבוע מתח שופט בית המשפט העליון אדמונד לוי ביקורת קשה על עמיתו שנמנע מלהרשיע את הצעיר חרדי בדריסת הקופאית למרות שהמעשה הונצח לעיני המצלמות.

"יש כאן אירוע קשה של אדם שמוכחת אשמתו", אמר ראש הרכב השופטים בבית המשפט העליון במהלך הדיון על ערעור הפרקליטות נגד הפסיקה. "קראתי את פסק הדין של בית המשפט המחוזי ולא הבנתי איך אדם כזה לא מורשע. זה לא מתקבל על הדעת".