בית המשפט: כתב האישום נגד דורסי אהרונסון לא ישתנה

דרמה במשפט דריסת מיטל אהרונסון: בניגוד לעמדת הפרקליטות, הודיע הבוקר שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א צבי גורפינקל כי כתב האישום נגד שי סימון ושלום ימיני יישאר ללא שינוי. השניים נאשמים בתאונת ה"פגע וברח" שבה נהרגה מיטל אהרונסון ונפצעה חברתה מלי יזדי . השופט גורפינקל: ביהמ"ש פועל לפי העובדות

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל הודיע הבוקר שהוא מסרב לשנות את כתב האישום בפרשת דריסתה והפקרתה של מיטל אהרונסון ומלי יזדי שאירעה בחודש אוקטובר 2008.

לפני מספר שבועות נודע כי כתב האישום עומד להשתנות בהתאם להנחה ששי סימון הוא זה שנהג בג'יפ, ושלום ימיני ישב לצידו. זאת בניגוד לטענות הפרקליטות מלכתחילה.

השופט גורפינקל לא קיבל את החלטת הפרקליטות בטענה שעד שלא נשמעה עדותו של שלום ימיני ונמסרה גרסתו המלאה, לא ניתן לקבוע באופן סופי מי האדם שישב על כסא הנהג ביום התאונה. הפרקליטות ביקשה לשנות את כתב האישום לאחר שסימון התגלה כעד לא אמין ולאחר שסתירות נפלו בעדויותיו ובעדות אשתו רינת.

השופט: ביהמ"ש פועל לפי עובדות

"במהלך הדיונים הבהרתי שוב ושוב כי בכוונת בית המשפט להגיע לקביעה עובדתית מי מהשניים נהג", ציין השופט גורפינקל בהחלטתו, והוסיף "תפקיד בית המשפט הוא למצוא מי נהג - על פי העובדות".

סניגורו של סימון, עורך הדין חיים משגב, הביע סיפוק מן ההחלטה. "לא מן הנמנע שהשופט דחה את ההחלטה המרושעת והלא מידתית של הפרקליטות. הניסיון לקבע את הדברים כבר בשלב זה אינו ראוי ואינו מכובד".